Jak ujarzmić plączące się włosy? Proste sposoby na łatwe rozczesanie włosów

Jak ujarzmić plączące się włosy? Proste sposoby na łatwe rozczesanie włosów

Chciałybyśmy mieć piękne i niewymagające uporczywej pielęgnacji włosy. Niestety częstym problemem jest ich plątanie się. Trudne do rozczesania pasma wyglądają nieładnie i są bardziej podatne na uszkodzenia. Jak bezpiecznie rozczesać plączące się włosy?

Najczęściej plączą się włosy suche, cienkie, zniszczone, których końcówki są rozdwojone. Problem może nasilać się zimą, kiedy włosy ocierają się o czapki i szaliki, albo latem, kiedy prażące słońce mocno wysusza i osłabia włosy. Pasma są wówczas szorstkie w dotyku i zahaczają o siebie, a w konsekwencji pojawiają się znienawidzone przez kobiety kołtuny.

Ogromny wpływ na to, czy włosy się plączą, czy nie, ma sposób pielęgnacji. Nieodpowiednie kosmetyki, za mało składników nawilżających i ochronnych albo całkowity brak pielęgnacji to przepis na plączące się włosy. Jeśli nie chcemy narażać się na mechaniczne niszczenie włosów, warto zapobiegać temu problemowi. Sposobów jest kilka.

Jak wygładzić plączące się włosy?

1. Należy stosować silnie nawilżające maseczki do włosów oraz maski natłuszczające. Warto przeplatać ze sobą te bogate w składniki nawilżające oraz te emolientowe. Odpowiednio nawilżone i ochronione z zewnątrz włosy są dużo gładsze i bardziej elastyczne.

2. Warto zapewnić włosom także dodatkowe wsparcie. Świetne rozwiązanie to olejowanie, które poprawia wygląd włosów, jeśli tylko stosowane jest regularnie. Dobrze dopasowany olejek do włosów nie tylko wygładza, ale również ochrania, zatrzymuje wodę we włosie, ułatwia rozczesywanie i zapobiega splątywaniu się włosów.

3. Przed rozpoczęciem stosowania jakichkolwiek kosmetyków należy skrócić włosy. Podcięcie zniszczonych, rozdwojonych końcówek sprawia, że włosy nie splątują się na końcach. Sama pielęgnacja też jest wtedy dużo łatwiejsza i efektywniejsza.

Jak rozczesać plączące się włosy?

Największy problem ze splątanymi włosami to ich rozczesanie. Szarpanie pogłębia problem i sprawia, że kołtuny się jeszcze bardziej zacieśniają. Poza tym można w ten sposób wyrwać, połamać i po prostu zniszczyć włosy.

Rozczesywanie splątanych włosów mogą ułatwić olejki nałożone na wilgotne włosy po umyciu. Wygładzają włosy i sprawiają, że szczotka lub grzebień łatwiej sunie po pasmach. Warto wybierać też odpowiednie akcesoria: idealna będzie szczotka z naturalnego włosia, drewniany grzebień lub popularny Tangle Teezer. Dodatkowo nie należy targać i trzeć włosów ręcznikiem po umyciu, a spać najlepiej w luźnym koku albo warkoczu. Pozostawione luzem włosy mogą się splątywać w czasie snu lub przy wietrznej, deszczowej, mroźnej pogodzie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij