Jak urządzić otwartą kuchnię i salon czyli studio

Jak urządzić otwartą kuchnię i salon czyli studio?

Pragniemy jak najlepiej urządzić naszą kuchnię i salon, czyli pomieszczenia, które są ze sobą połączone. Posiadamy w domu czy mieszkaniu tak zwane studio i chcielibyśmy, aby wyglądało jak najlepiej. W tym celu warto byłoby dokładnie ocenić, jak urządzić salon i otwartą kuchnię, aby do siebie pasowały i pomagały w ich dobrym użytkowaniu.

Ocenia się, że takie rozmieszczenie pomieszczeń jest pod wieloma względami wygodne, natomiast posiada i swoje wady. Jakie? Na przykład hałas pojawiający się w kuchni bez problemu rozlega się po całym salonie i odwrotnie. Dodatkowo zapachy z kuchni również trafiają szybko do innych pomieszczeń. Natomiast innym to nie przeszkadza bądź stosuje się pewne rozwiązania, które pozwalają jak najbardziej zniwelować te niedoskonałości.

Jak zaplanować otwartą kuchnię?

Jak zaplanować projekt otwartej kuchni - studio

W pierwszej kolejności powinniśmy ocenić kolory takich pomieszczeń, które nie powinny być zbyt różne. O wiele lepiej, jeśli będą do siebie pasować. W tym celu nie tylko ścianom, ale również meblom i innym materiałom warto się przyjrzeć. Powinny posiadać podobną paletę kolorystyczną, która ze sobą nie kontrastuje. Dzięki temu udaje się połączyć nowoczesną kuchnię z ultranowoczesnym salonem, ale bez większej przesady.

Inni decydują się na styl skandynawski, który udaje się stworzyć w otwartej kuchni i salonie. Pomagają w tym drewniane elementy, rustykalne szafki czy odpowiednie zabudowy w stylu loftowym czy industrialnym. Wykorzystanie jeszcze specjalnych dodatków sprawia, że taki styl udaje się utrzymać w odpowiedniej harmonii.

Otwarta kuchnia na stałe

Otwarta kuchnia na stałe

Musimy pamiętać o tym, że gdy decydujemy się na otwartą kuchnię, to nie będziemy mogli cofnąć tej decyzji. Gdybyśmy chcieli otwartą kuchnię przekształcić później na zamknięte pomieszczenie, to spotykamy się z poważnymi trudnościami budowlano-remontowymi, dużym nakładem pracy i sporymi kosztami. Należy więc być całkowicie pewnym otwartej kuchni i salonu.

Taka otwarta kuchnia to na pewno idealne wyjście dla małych mieszkań. Dzięki temu udaje się w pomieszczeniach uzyskać jak najlepszą przestrzeń. Czujemy się wtedy w takim miejscu o wiele lepiej. Dodatkowo można poczynić starania, aby kuchnia po wejściu do salonu z innych pomieszczeń nie była od razu widoczna. W tym celu możliwe jest zastosowanie połączenia w postaci rozsuwanych drzwi, ukrytych w ścianie.

Wyjątkowym rozwiązaniem w otartych kuchniach i salonach jest wyspa kuchenna. Dzięki niej udaje się pomieścić ważne urządzenia agd i RTV, jak płytę grzewczą, szafki, zlewozmywak czy jeszcze zmywarkę. Tak stworzona kuchnia pozwala członkom rodziny o wiele lepiej korzystać z niej każdego dnia.

Jak spędzać czas w otwartej kuchni?

Czas wolny w kuchni

Rodzina chętnie korzysta z kuchni każdego dnia. To właśnie w niej udaje się organizować różnorodne posiłki, ale przede wszystkim śniadania, obiady i kolacje. Dobrze jest zadbać o to, abyśmy wspólnie z wszystkimi członkami rodziny spotykali się w takich chwilach. Dzięki temu o wiele lepiej się do siebie zbliżamy i utrzymujemy dobre relacje na długie lata.

W kuchni można wspólnie przygotowywać takie posiłki, a otwarta kuchnia na pewno nam w tym pomaga. Szczególnie, gdy występuje w niej wyspa kuchenna, to można podzielić rolę na kilka osób. Dodatkowo przenoszenie jedzenia z kuchni do salonu okazuje się bardzo proste. Takie udogodnienia są na pewno bardzo dobrze odbierane przez wszystkich.

Podsumowanie: Otwarta kuchnia, tak zwane studio, to świetne rozwiązanie dla małych i większych mieszkań czy domów jednorodzinnych. Wiele tak naprawdę zależy od naszych indywidualnych potrzeb i upodobań. Powinniśmy więc dobrze przyjrzeć się swoim oczekiwaniom. Dopiero na ich podstawie będziemy mogli ocenić, jaką kuchnię chcielibyśmy uzyskać. Możemy dążyć do tego, aby okazała się bardziej otwarta. Jeśli taki plan ustalimy jeszcze przed wykończeniem stanu surowego domu czy mieszkania, to koszty takiej budowy i remontu okażą się o wiele niższe. Pamiętajmy o tym, aby jeszcze bardziej cieszyć się ze studia w swoim domu, które okazuje się dla nas funkcjonalne przez cały czas.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij