Jaka fryzura dla jakich włosów, twarzy, karnacji. Od czego zależy wybór fryzury

Jaka fryzura dla jakich włosów, twarzy, karnacji. Od czego zależy wybór fryzury?

Wybór fryzury dla wielu osób stanowi niemały problem. Zazwyczaj kierujemy się własnym gustem albo modą, decydując się na coś, co naszym zdaniem wydaje się ciekawe i ładne. Efekty tego bywają różne, ponieważ jak się okazuje, wykonanie tej samej fryzury u jednej osoby może wyjść naprawdę oszałamiająco, u drugiej z kolei wyglądać fatalnie. Od czego to zależy? W jaki sposób dobrać fryzurę pod siebie, na co zwracać uwagę?

Od czego zależy wybór odpowiedniej fryzury?

Włosy to ta część naszej urody, z którą często i chętnie eksperymentujemy. Różne kolory, cięcia oraz upięcia mogą sprawić, że osiągnie się efekt „wow”, zwłaszcza gdy wykona go profesjonalny fryzjer. Co więcej, odpowiednio dobrana fryzura potrafi naprawdę odmienić nasz wygląd, podkreślając nasze walory, albo odwrotnie, uwidaczniając wady i niedoskonałości. Dlatego tak istotne jest zwrócenie uwagi na takie szczegóły, jak kształt twarzy, kolor skóry czy nawet wysokość czoła, wielkość nosa, a także odstające uszy. Rzecz jasna równie ważna będzie także wygoda.

Jak dopasować fryzurę do kształtu twarzy?

Pierwsze, na co warto zwrócić uwagę, jest kształt twarzy, który ma niebagatelne znaczenie dla odbioru naszego wizerunku, a wybór odpowiedniej fryzury może w tym pomóc. Najpierw jednak należy wiedzieć, jaki typ urody się posiada. Określenie kształtu nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać, ale można to zrobić poprzez obrysowanie swojej twarzy na zdjęciu, na którym ma się gładko zaczesane włosy. Do wyboru mamy typy: trójkąt, owal, okrąg oraz kwadrat. Sposoby na to, jak dopasować fryzurę do kształtu twarzy, można z łatwością znaleźć w sieci. Każdy z tych kształtów charakteryzuje się nieco innym rodzajem urody.

Owal jest najbardziej uniwersalny, ponieważ pasuje do niego praktycznie każde ułożenie włosów. Bardziej problematyczne są twarze okrągłe, które wymagają optycznego wydłużenia. W przypadku twarzy kwadratoych kłopot sprawiają zbyt ostre rysy, które należałoby złagodzić poprzez fryzurę. Ciekawy jest też kształt trójkąta, choć tutaj dobrze pamiętać o tym, by fryzura równoważyła najszerszą i najwęższą część twarzy.

Rodzaj włosów, a wybór fryzury?

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę to typ posiadanych włosów. Mogą być one długi lub krótkie, grube lub cienkie, a także zróżnicowaną paletę kolorów. To czy ma się włosy proste, falowane czy kręcone także ma znaczenie, ponieważ wpływa na to, jak będą się one układać. Gęste włosy należy wycieniować i ciąć warstwowo, a włosy kręcone mogą wymagać lekkiego przerzedzenia. Kolor włosów też jest ważny, choć jednocześnie na całość odbioru ma jeszcze wpływ jeden aspekt – karnacja.

Czy karnacja ma znaczenie dla wyboru fryzury?

Aby fryzura była odpowiednio dobrana, należy wziąć pod uwagę trzy główne kwestie – kształt twarzy, rodzaj i kolor włosów, a także karnację. Może być ona bardzo jasna, o bladym lub ciepłym odcieniu, lekko opalona albo ciemna. Kolor włosów powinien być tu dobrze dopasowany, tak do skóry, jak i koloru oczu, co ułatwi później wybór właściwej fryzury. Niestety, ale nieodpowiednie dobranie barw sprawi, że niezależnie od uczesania, nie będzie to wyglądało dobrze. Najlepiej więc zapoznać się z podstawowymi zasadami, które uwzględniają dobór włosów pod względem karnacji.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij