Nowo narodzone dzieci uwielbiają bliski kontakt z mamą. Lubią czuć jej obecność, ponieważ przez 9 miesięcy ciąży znały tylko ją i bardzo się z nią związały. Na szczęście istnieją akcesoria, które dadzą mamie chwilę wytchnienia od noszenia malucha na rękach lub ciągłego przytulania.

W przypadku pociech, które ustawicznie domagają się obecności mamy, przydatne będą kocyki dla niemowląt https://moleo.pl/pol_m_DZIECKO_POZOSTALE_KOCYKI-1445.html . Otulanie miękkim kocykiem daje uczucie bezpieczeństwa, prawie jak u mamy w brzuszku pod koniec ciąży. Spowijane dziecko jest spokojniejsze, lepiej śpi i łagodniej przystosowuje się do życia poza łonem matki.

Na rynku dostępne są kocyki muślinowe, bambusowe, bawełniane oraz minky. Muślinowe modele są delikatne, lekkie i mają luźny splot. Zapewniają świetną wentylację, dzięki czemu dziecko się nie przegrzeje. Koce bambusowe również są lekkie i przewiewne, a do tego ekologiczne. Dodatkowo można je dostać w wielu pięknych wzorach i kolorach. Bawełna jest przyjazna dla skóry dziecka i bardzo wytrzymała. Materiał ten przepuszcza powietrze dając jednocześnie ciepło. Minky to tkanina niezwykle miła w dotyku, idealna na każdą porę roku. Sprawdzi się zarówno w łóżeczku, jak i wózku. Ciepła i komfortowa zachwyca kolorystyką i wzornictwem.

Mamy, których dzieci ciągle chcą być noszone na rękach, powinny sprawić sobie chustę do noszenia niemowląt https://moleo.pl/pol_m_DZIECKO_POZOSTALE_CHUSTY-1416.html. Pierwsza chusta powinna być bawełniana, gładka lub w pasy. Koniecznie tkana splotem skośno-krzyżowym lub jego odmianami. Dzięki temu splotowi chusta świetnie współgra z ciałem dziecka, co nadaje mu odpowiednią pozycję. Środek chusty musi być wyraźnie zaznaczony, a krawędzie dwukrotnie podwinięte i podszyte. Najlepiej jeśli materiał nie będzie zbyt gruby, ani zbyt cienki. Dobrze jeśli przyszła mama wybierze chustę nową lub lekko używaną.

Kiedy maluch wygodnie siedzi w chuście, przytulony do mamy, a ona w tym czasie może zająć się innymi obowiązkami domowymi. Jest to komfortowe i bezpieczne rozwiązanie, które ułatwi mamie opiekę nad dzieckiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ