Czas posiłku to dla malucha okazja do świetnej zabawy. Niespodziewane zdarzenia mogą przytrafić się nam także podczas zwykłego spaceru. Przy stole i w wózku – wszędzie sprawdza się specjalne naczynia dla niemowląt, przygotowane na takie specjalne okoliczności.

Zastawa stołowa musi być przede wszystkim bezpieczna dla malucha. Żadnych ostrych krawędzi i zaokrąglone kształty to podstawowe kryterium wyboru z ogromnej oferty na rynku. Warto wybrać nietłukące się i odporne na uszkodzenia materiały. Przy klasycznej zastawie obiadowej króluje melanina. Do naczyń, które zabieramy ze sobą na spacer, jak np. bidon ze słomką, powinno się wykorzystywać bardziej elastyczne tworzywo. I w jednym i w drugim przypadku, musimy sprawdzić, czy posiada odpowiedni certyfikat do kontaktu z żywnością. Bez stuprocentowej pewności w tej kwestii nawet najpiękniejsze naczynka musimy odstawić na bok.

Bidon ze słomką i miseczki na przyssawkach

Jeśli dwa pierwsze punkty mamy już odhaczone, przejdźmy do kwestii związanych z funkcjonalnością. Trudno sprawdzić produkty podczas zakupu, więc zwróćmy uwagę, czy talerze i miski zostały pokryte antypoślizgową powłoką od spodu. Dobrym rozwiązaniem będą również zintegrowane z dnem przyssawki, dzięki którym kolejny wybuch entuzjazmu malucha nie przeniesie obiadku na podłogę. Z tych samych powodów sprawdzę się zamknięte naczynia na napoje – kubek z dzióbkiem czy bidon ze słomką, przydatny nie tylko na świeżym powietrzu. Na spacer czy piknik nad jeziorem powinniśmy przygotować cały zestaw podróżny, ze szczelnymi zamknięciami miseczek i innych naczyń. Na rynku mamy spory wybór kompletnych zestawów, które dodatkowo są gotowe do ergonomicznego transportu.

Kolorowo i interesująco – dla dziecka to równie ważne jak smaczny posiłek

Na koniec został nam niemowlęcy design. Dzieci uwielbiają talerze z rysunkami na dnie lub naczynia w kształcie ulubionych zwierzaków. Podobnie jak w przypadku ubranek i zabawek, najbardziej zainteresują je żywe, jaskrawe kolory, zebrane w tematyczne zestawy. Dlatego warto zacząć od szukania kompletów, które odpowiednio zaprojektowane będą jednocześnie przyjazne, bezpieczne, wygodne w zastosowaniu i dopasowane do możliwości poznawczych niemowląt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ