Nie tylko bidon ze słomką. Jak wybrać naczynia dla niemowlaka

Czas posiłku to dla malucha okazja do świetnej zabawy. Niespodziewane zdarzenia mogą przytrafić się nam także podczas zwykłego spaceru. Przy stole i w wózku – wszędzie sprawdza się specjalne naczynia dla niemowląt, przygotowane na takie specjalne okoliczności.

Zastawa stołowa musi być przede wszystkim bezpieczna dla malucha. Żadnych ostrych krawędzi i zaokrąglone kształty to podstawowe kryterium wyboru z ogromnej oferty na rynku. Warto wybrać nietłukące się i odporne na uszkodzenia materiały. Przy klasycznej zastawie obiadowej króluje melanina. Do naczyń, które zabieramy ze sobą na spacer, jak np. bidon ze słomką, powinno się wykorzystywać bardziej elastyczne tworzywo. I w jednym i w drugim przypadku, musimy sprawdzić, czy posiada odpowiedni certyfikat do kontaktu z żywnością. Bez stuprocentowej pewności w tej kwestii nawet najpiękniejsze naczynka musimy odstawić na bok.

Bidon ze słomką i miseczki na przyssawkach

Jeśli dwa pierwsze punkty mamy już odhaczone, przejdźmy do kwestii związanych z funkcjonalnością. Trudno sprawdzić produkty podczas zakupu, więc zwróćmy uwagę, czy talerze i miski zostały pokryte antypoślizgową powłoką od spodu. Dobrym rozwiązaniem będą również zintegrowane z dnem przyssawki, dzięki którym kolejny wybuch entuzjazmu malucha nie przeniesie obiadku na podłogę. Z tych samych powodów sprawdzę się zamknięte naczynia na napoje – kubek z dzióbkiem czy bidon ze słomką, przydatny nie tylko na świeżym powietrzu. Na spacer czy piknik nad jeziorem powinniśmy przygotować cały zestaw podróżny, ze szczelnymi zamknięciami miseczek i innych naczyń. Na rynku mamy spory wybór kompletnych zestawów, które dodatkowo są gotowe do ergonomicznego transportu.

Kolorowo i interesująco – dla dziecka to równie ważne jak smaczny posiłek

Na koniec został nam niemowlęcy design. Dzieci uwielbiają talerze z rysunkami na dnie lub naczynia w kształcie ulubionych zwierzaków. Podobnie jak w przypadku ubranek i zabawek, najbardziej zainteresują je żywe, jaskrawe kolory, zebrane w tematyczne zestawy. Dlatego warto zacząć od szukania kompletów, które odpowiednio zaprojektowane będą jednocześnie przyjazne, bezpieczne, wygodne w zastosowaniu i dopasowane do możliwości poznawczych niemowląt.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij