Kolagen- składnik młodości

Wraz z mijającym wiekiem ilość kolagenu, znajdująca się w naszym ciele, zaczyna drastycznie spadać. Proces ten zaczyna być widoczny w wieku 26 lat, kiedy to ciało zaczyna się powoli starzeć. Przekłada się to w głównej mierze na kondycję skóry, przez co zaczyna ona tracić swoją naturalną jędrność, a w przypadku włosów można zaobserwować utratę blasku. Kobieta bardzo boi się takiej chwili, ponieważ oznacza to łamanie oraz wypadanie włosów, a także zmianę ich naturalnego koloru. Żeby zmniejszyć dolegliwości związane ze starzeniem się skóry, należy spożywać kolagen. Jest to fundament dla każdego organizmu ludzkiego. Nic dziwnego, ponieważ włókna kolagenu uczestniczą w budowie skóry, mięśni, kości oraz w wielu innych ważnych aspektach ludzkiego życia. Trzeba przyznać, że to wszystko ma ogromny wpływ na wygląd cery u każdej kobiety. Gdy tkanki zaczynają tracić swoją elastyczność, zmniejsza się automatycznie ich wytrzymałość, co sprawia, że są one bardziej podatne na urazy mechaniczne.

Kolagen jest istotny

Kolagen pozwala utrzymać odpowiedni poziom wody w poszczególnych komórkach, dzięki czemu skóra jest nawilżona i estetyczna, pozbawiona zmarszczek oraz innych śladów świadczących o procesie starzenia. Warto o tym pamiętać, że organizm w młodym wieku jest w stanie sam radzić sobie z procesem produkcji włókien kolagenowych, jednak wraz z upływem lat, taka zdolność do regeneracji staje się coraz słabsza i właśnie dlatego uzupełnianie kolagenu staje się takie ważne. W tym celu kobieta może skorzystać z różnego rodzaju suplementów oraz innych ciekawych rozwiązań pozwalających na utrzymanie stałego poziomu kolagenu w skórze. Warto zauważyć, że kolagen bezpowrotnie tracimy przez choroby oraz poprzez nadmierny wysiłek fizyczny najczęściej powiązany ze sportami ekstremalnymi. Niedobór tego jakże ważnego składnika wpływa negatywnie na kręgosłup oraz jest główną przyczyną cellulitu u kobiety. Ilość kolagenu zmniejsza się również w momencie, gdy skóra wystawiona jest na długotrwałe promieniowanie UV słońca, przez co w lecie musimy odpowiednio się zabezpieczyć właściwymi olejkami ochronnymi.

Gdzie znajdziemy kolagen?

Oprócz tradycyjnych sposobów, w postaci kremów i innych specyfików, kobieta powinna spożywać różnego rodzaju galaretki oraz kisiele, ponieważ jest to idealne uzupełnienie kolagenu, który zawarty jest w żelatynie. Oczywiście nic nie zastąpi kremów oraz innych specyfików zwłaszcza, że kolagen znajdujący się w żelatynie jest dość ciężko przyswajalny dla ludzkiego organizmu. Najważniejsze jest to, aby dostarczyć odpowiednią ilość kolagenu do komórek, ponieważ to rozpocznie procesy naprawcze skóry, a co za tym idzie, wróci elastyczność skóry. Dzięki takiemu rozwiązaniu kobiety mogą o wiele dłużej cieszyć się młodością.

Kolagen w płynie

Najlepiej stosować kolagen w płynie, ponieważ błyskawicznie wchłania się on do organizmu. Już po około 6 godzinach dociera do poszczególnych tkanek, a następnie w przeciągu następnych kilku godzin do stawów, dzięki czemu regeneruje to między innymi wytrzymałość kości, co ma duże znaczenie zwłaszcza w podeszłym wieku. Skóra odzyskuje naturalną jędrność, dzięki czemu kobieta wygląda przynajmniej o kilka lat młodziej. Kolagen bardzo często jest traktowany jako suplement diety, dlatego jesteśmy w stanie odnaleźć jego śladowe ilości w różnego rodzajach specyfików. Pamiętajmy jednak aby dany produkt nie zawierał niebezpiecznych konserwantów, ponieważ wtedy lecznicza moc kolagenu jest obniżona i nie wpływa to już tak dobrze na skórę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij