Kute bramy wjazdowe – 5 powodów za które je kochamy

Historia ogrodzeń sięga setek lat wstecz. Archeologowie badają ich pozostałości, ponieważ pierwsze z nich zostały stworzone prawdopodobnie jeszcze przed powstaniem pisma. Początkowo tworzono ogrodzenia głównie w celu ochrony przed dzikimi zwierzętami oraz zabezpieczenia przed nimi pól uprawnych i pastwisk.

W późniejszych latach zaczęły pełnić rolę fortyfikacyjną, czyli zabezpieczającą przed najeźdźcami. Powstawały wtedy głównie mury, czyli ogrodzenia kamienne. Współcześni ludzie odgradzają się od sąsiadów. Kupując posesję, ich celem jest bezpieczeństwo oraz komfort. Ogrodzenia w dzisiejszym świecie wyznaczają granicę, za którą nie mogą przejść nieznajomi.

Dużą popularnością cieszyły się do tej pory ogrodzenia drewniane. Drewno ma jednak to do siebie, że niszczeje pod wpływem czynników atmosferycznych i staje się nieestetyczne. Ponadto, trzeba je często konserwować i odnawiać. Rozwiązaniem tych problemów okazały się bramy kute. Przyjrzyjmy się ich pięciu największym zaletom.

1 Bezpieczeństwo

Według piramidy potrzeb ludzkich opracowanej przez amerykańskiego psychologa Abrahama Maslowa, bezpieczeństwo jest jedną z fundamentalnych potrzeb ludzkich. Człowiek nie jest w stanie skupić się na pracy, czy rozwoju osobistym, jeśli nie czuje się bezpiecznie.

Ten problem został rozwiązany dzięki bramom kutym. W przeciwieństwie do drewnianych, nie można ich rozciąć, a możliwość instalacji systemu antywłamaniowego gwarantuje pełen spokój.

2 Komfort

Wracasz wykończony po całym dniu pracy. Jest zima, pada wyjątkowo nieprzyjemny śnieg z deszczem. Już zaczynasz myśleć o tym, że zanim dostaniesz się do ciepłego garażu, będziesz musiał wyjść z samochodu i otworzyć bramę. Ale po chwili przypominasz sobie, że to już przeszłość.

Przecież zmieniłeś ogrodzenie i teraz możesz otworzyć i zamknąć ją nawet z wnętrza samochodu! To jedna z głównych zalet bram kutych przesuwnych. Systemy elektroniczne, nie tylko przeciwdziałają włamaniom, ale również umożliwiają zdalną obsługę ogrodzenia. Nigdy więcej siłowania się z bramą w środku zimowej nocy.

3 Jakość wykonania

Ogrodzenie kute możemy zamówić lub kupić w sklepie. Ta pierwsza opcja jest droższa, ale gwarantuje nam oryginalną, zaprojektowaną tylko dla nas bramę, która posłuży nam na lata. W przypadku zlecenia wykonania bramy na zamówienie, dostajemy ją również bezpośrednio od producenta, mamy pewność, że została wykonana z najwyższą starannością. Często w pakiecie można otrzymać również montaż oraz pomoc w obsłudze systemu elektronicznego.

4 Trwałość

Bramy kute są niezwykle stabilne oraz trwałe, odporne na czynniki zewnętrzne mechaniczne, atmosferyczne, chemiczne i biologiczne, czego nie można powiedzieć o szybko niszczejących bramach drewnianych. Oczywiście o ogrodzenie kute również należy dbać, jednak nie z tak wielką częstotliwością i takim wysiłkiem.

Konserwację trzeba rozpocząć po zauważeniu pierwszych objawów korozji. Najlepiej pomalować bramę wodną emulsją oleju silikonowego wzbogaconego o rozpuszczalnik i terpentynę. Taka mieszanka zakonserwuje naszą bramę, czyniąc ją odporną na kurz, wodę, temperaturę oraz opóźni proces starzenia się metalu.

5 Walory estetyczne

Wygląd bramy kutej można dostosować do reszty elementów aranżacyjnych domu. Dostępne w produkcji są zarówno wzory nowoczesne, jak i tradycyjne. Bramy kute nowoczesne cechuje bogate zdobnictwo, ornamentalistyka oraz mnogość detali.

Ogrodzenia klasyczne wykonane są w sposób minimalistyczny i zwykle pozbawione są ozdób. Wybierać można zarówno w kształtach, jak i w kolorach. Najczęściej spotykane są jednak ogrodzenia czarne lub ciemne, ze względu na dopasowanie do aranżacji posesji.

Jakie są ceny bram wjazdowych?

Bramy kute są doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie komfort, wygodę, bezpieczeństwo oraz jakość i estetykę wykonania. Ceny bram kutych nie należą do najniższych, jednak jest to wieloletnia inwestycja. Jej cena zależy od trzech czynników: wysokości, grubości oraz elementów dekoracyjnych. Przykładowo, białostockie bramy wjazdowe przesuwne z funkcją automatyczną o wymiarach 400 x 144 cm to koszt w granicach 3000 zł. Konkurencyjne ceny posiada też podlaska firma W.Awruk. Podobne ceny występują w innych miastach Polski. Należy pamiętać również o tym, że dodatkowo zapłacimy za wykonanie podmurówki oraz montaż, lecz warto zainwestować w bramę kutą, aby zapewnić sobie i swojej rodzinie komfort życia oraz bezpieczeństwo.
 
 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij