Jazda na rowerze jest uwielbiana przez wielu ludzi. Głównie ze względu na to, że jest to świetny sposób na relaks i spędzanie wolnego czasu. Jest to również bardzo dobra aktywność fizyczna, dzięki której można pozbyć się zbędnych kilogramów i stracić wiele kalorii, co coraz częściej jest doceniane przez zwolenników zdrowego stylu życia. Jazda na rowerze w znacznym stopniu przyczynia się do poprawy kondycji oraz ogólnej wydolności organizmu.

Rower to również oszczędności – stosując go jako środek transportu na przykład do pracy, można zaoszczędzić na paliwie lub bilecie komunikacji miejskiej. Rower zwykle nie wymagają dużych napraw. Do wyboru jest wiele modeli i rodzajów rowerów, a wiele z nich przeznaczonych jest dla wielbicieli sportów ekstremalnych, ponieważ umożliwiają jazdę nawet po najtrudniejszych terenach, wykonywanie różnych sztuczek oraz skoków, w czym lubuje się szczególnie młodzież. Chcąc zakupić rower, który przystosowany jest do wykonywania tego typu akrobacji, warto sprawdzić, który będzie do tego celu najlepszy.

Rowery bmx

BMX to z angielskiego Bicycle Moto Cross. Jest to nazwa nie tylko roweru, ale również dyscypliny sportowej, która była popularna szczególnie w latach siedemdziesiątych. Obecnie najpopularniejszymi zawodami z użyciem rowerów BMX jest X-Games, które przyciągają widownię z całego świata. BMX mają bardzo prostą, jednak solidną konstrukcję. Kierownica jest wysoko położona, posiadają niewielką ramę. Są pozbawione przerzutek i amortyzatorów. Rowery bmx są przeznaczone głównie do wykonywania ewolucji na przykład na rampie lub w terenie.

Używa się ich również do wyścigów na niewielkich dystansach – na trasie ustawiane są za to przeszkody. Na takich rowerach raczej nie rozwija się wielkich prędkości, dlatego podczas upadku w trakcie jazdy nie często zdarzają się poważne wypadki. Popularne BMX-y stosowane są w różnych dyscyplinach, które polegają głównie na wskakiwaniu ma niskie murki lub schody, skakanie po rampach, ewolucje w terenie płaskim. Jeździ się na nich również w skateparkach. Te rowery są w prost idealne do trenowania skoków i sztuczek.

Rowery mtb

Nazwa mtb od razu może nic nie mówić. Jednak na takim rowerze większość osób jeździła przynajmniej raz w życiu. Jest to nic innego jak bardzo popularny rower górski. Te rowery uznawane są za uniwersalne, które mogą służyć do poruszania się zarówno po mieście jak i w trudnych warunkach na przykład górskich. Rowery mtb mają specjalnie wzmocnioną ramę, dzięki której mogą wytrzymać częste wstrząsy i uderzenia. Kierownica zwykle znajduje się tutaj niżej niż siodełko.

Najbardziej narażone na uszkodzenia w rowerach górskich są koła, dlatego ich obręcze są wykonywane z trwałych stopów. „Górale” posiadają zwykle amortyzację przednią, jednak można spotkać również modele z amortyzacją całkowitą lub takie, które nie posiadają jej wcale. Rowery mtb są bardzo wytrzymałe i zwrotne. Przez zastosowanie wielu wzmocnień są jednak ciężkie, dlatego nie są to rowery przeznaczone do wykonywania sztuczek czy skoków lub innych ewolucji.

Rowery unibike

Marka unibike jest jednym z najpopularniejszych producentów rowerów. Współpracuje z innymi firmami, które tworzą wyposażenie do rowerów, dzięki czemu finalnie powstają produkty bardzo trwałe i dostosowane do różnych warunków. Marka proponuje różne rodzaje rowerów. Poszczególne modele są dostosowane do poruszania się w różnych warunkach. Dlatego wielbiciele sztuczek i ewolucji rowerowych na pewno znajdą coś dla siebie. Rowery unibike spełnią oczekiwania każdego, bez względu na jego potrzeby.

Rowery focus

Rowery marki focus są jednymi z najchętniej wybieranych ze względu na ich wysoką jakość oraz trwałość. Producent oferuje różne modele rowerów i stosuje różne innowacje – proponowane są między innymi rowery elektryczne. Rowery focus są przeznaczone głównie do poruszania się w warunkach miejskich lub na trudniejszych terenach. Poszczególne modele nie są przeznaczone do sportów ekstremalnych ani ewolucji ze względu na ich konstrukcję oraz ciężar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ