Dla wielu kobiet rzęsy to wizytówka – długie, gęste i mocne podkreślają urodę, ponieważ są naturalną ozdobą naszej twarzy. Moda na naturalną pielęgnacja sprawia, że mamy coraz więcej możliwości, aby zadbać również o te niepozorne włoski.

Pod względem budowy, rzęsy są bardzo podobne do naszych włosów. Za ich wygląd i zdrowie odpowiadają cebulki, ukryte tuż pod delikatną i cienką skórą powiek. Różnice pojawiają się przede wszystkim w długości i funkcjach rzęs – włosy zapewniają termoregulację, natomiast rzęsy ochraniają oczy przed uszkodzeniami i słońcem. To zdecydowanie mniejsze i bardziej szczeciniaste włoski, których cykl życia jest dużo krótszy. Co nie oznacza, że nie potrzebują wsparcia!

Codzienna pielęgnacja rzęs jest niezwykle ważna, aby zapobiegać ich nadmiernemu wypadaniu, zapewniać elastyczność i prawidłowy wzrost. Odpowiednio dobrane produkty do pielęgnacji i stosowanie się do kilku prostych zasad może pomóc. Jak dbać o rzęsy?

Odżywiaj od środka…

Wzrost rzęs to proces, który pochłania dużo energii, dlatego potrzebne są witaminy, minerały, kwasy tłuszczowe i inne składniki odżywcze. Dieta to jeden ze sposobów na wzmocnienie rzęs, ale trzeba pamiętać, że przynosi bardzo nieznaczną poprawę i efekty pojawiają się bardzo powoli. Nie da się zaprogramować organizmu tak, żeby witaminy z konkretnego jabłka trafiły właśnie do rzęs, dlatego zróżnicowana dieta może być tylko dobrym wsparciem w pielęgnacji.

… ale również od zewnątrz!

Jak zapewnić rzęsom wszystko to, czego potrzebują do wzrostu? Przyda się dobre serum do rzęs, które nie tylko odżywi i zapewni prawidłowy poziom nawilżenia, ale również przyspieszy wzrost. To profesjonalne rozwiązanie, które stworzono specjalnie na potrzeby pielęgnacji problematycznych, cienkich, wypadających lub łamliwych rzęs. Oczywiście, o ile wybierzemy dobrej jakości kosmetyk, ale w tym pomóc może np. ranking odżywek do rzęs.

Naturalna pielęgnacja rzęs

Rzęsy lubią naturalne składniki, dlatego warto szukać w odżywkach takich substancji jak np. olej rycynowy, ekstrakt ze świetlika, proteiny soi lub pszenicy, witamina E oraz witaminy z grupy B. To właśnie skład jest najważniejszy, choć warto brać też pod uwagę, że lepiej działają odżywki do rzęs z pędzelkiem (precyzyjniejsza aplikacja i działanie u źródła). Moda na naturalną pielęgnację to jedna z tych mód, za którymi naprawdę warto podążać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ