O czym należy pamiętać podczas imprez firmowych?

Firmowe imprezy są często niecierpliwie wyczekiwane przez pracowników, chcących odprężyć się i zacieśnić nieco więzi w niecodziennych okolicznościach. Jest to również okazja dla pracodawcy, by pokazać troskę o swój zespół i chęć zapewnienia mu niezapomnianych wrażeń.

Artykuł powstał we współpracy z wrocławską firmą X-action.pl – organizacja imprez

Tego typu spotkania bądź wyjazdy mogą mieć charakter nagrodowy i być przyznawane grupie osób o szczególnych osiągnięciach lub cykliczny, kiedy to odbywają się one raz na jakiś czas, a zaproszenie otrzymują wszyscy pracownicy.

Nie należy traktować takich wydarzeń jedynie jako okazji do rozerwania się. Podobnie bowiem, jak na zadowolenie pracowników wpływają pakiety medyczne bądź karty multisport, tak samo mogą im przypaść do gustu perfekcyjnie zorganizowane imprezy dla firm!

Wrocław i Warszawa to miasta, w których działają specjalistyczne przedsiębiorstwa, trudniące się organizacją imprez i eventów. Bardzo ciekawym wydarzeniem mogą być wyjazdy w nieznane okolice oraz możliwość sprawdzenia się np. w rywalizacji podczas paintballa lub udoskonalenia umiejętności pracy w grupie podczas wykonywania wspólnych zadań na „odludziu”. Tego typu aktywności cementują relacje oraz wpływają na poziom codziennej pracy po powrocie z wyjazdu.

Organizacja imprez firmowych – podstawowe fakty

Adresując zaproszenie do pracowników (lub otrzymując takowe od pracodawcy), każda ze stron powinna mieć stuprocentową pewność, po czyjej stronie leży koszt imprezy. Nie należy w tym miejscu pozostawiać niedomówień, które później mogłyby się zakończyć niesmakiem.

Jest to szczególnie istotne podczas wyjść do klubów lub wyjazdów do hoteli, gdzie niedoinformowany uczestnik może łatwo „nabić” sobie rachunek na duże kwoty, będąc przekonanym, że za wszystko płaci firma.

Na imprezy firmowe powinien też zostać zaproszony cały zespół, bez pominięcia żadnej z osób. Żeby liczebność uczestników była jak najwyższa, należy ustalić termin z odpowiednim wyprzedzeniem oraz skonsultować się z każdym z osobna.

Organizacja imprez – Wrocław, Kraków czy Trójmiasto?

Świetnym sposobem na zapewnienie sobie i innym uczestnikom niezapomnianych wrażeń jest weekendowy wyjazd. Można go zorganizować samemu, jednak nie zawsze wybór pada na lokalizację, którą znamy. Całość organizacji można przekazać firmie eventowej, która zadba o odpowiedni program atrakcji w obcym mieście.

W ciągu dnia mogą to być gry miejskie bądź – po prostu – zwiedzanie najciekawszych obiektów, natomiast wieczorem – podbój parkietu.

Ciekawym urozmaiceniem mogą być imprezy z tematem przewodnim, dotyczącym filmu, muzyki, historii bądź sportu. Klimaty Meksyku albo Grecji, przeniesienie się do świata Ojca Chrzestnego lub zabawa w piłkarskim otoczeniu z pewnością będą źródłem niezapomnianych emocji.

Firmy zajmujące się organizowaniem imprez posiadają gotowe scenariusze zabaw i śmiesznych sytuacji oraz wspomagają uczestników, proponując im stroje do przebrania lub specjalne dekoracje. Ponadto znają one inne miasta. Więc warto zadać sobie pytanie: dla kogo łatwiejsza będzie organizacja imprez firmowych? Wrocław czy Kraków mogą być nam zupełnie obce.

A z drugiej strony do dobre miasta na taki wypad. Okazuje się wtedy, że w„zwykłych” wyjściach na miasto często brak jest spontaniczności, nie wymyśla się żadnych konkursów, wyzwań itp.

Specjaliści od organizacji imprez firmowych będą natomiast z pewnością podawali coraz to nowsze pomysły, wciągające gości do zabawy. Znają oni przecież miasto, do którego zabierają uczestników wyjazdu, więc będą najlepszymi przewodnikami i wodzirejami.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na imprezy firmowe?

Organizacja imprezy we własnym gronie często związana jest z podziałem obowiązków. Każdy uczestnik ma jakieś określone zadanie, z którego lepiej lub gorzej się wywiąże.

Warto pamiętać o tym, że impreza organizowana przez zewnętrzną firmę będzie zawsze znacznie bardziej profesjonalna oraz odciąży uczestników od zmartwień, czy dobrze wykonają powierzone im zadania.

Pozwoli im to znacznie lepiej się bawić oraz całkowicie się zrelaksować. Warto zadbać w ten sposób o pracowników, którzy na co dzień sumiennie i rzetelnie wykonują swoje obowiązki oraz przynoszą zysk przedsiębiorstwu.

Zabawa w szalonych, brazylijskich rytmach, czy wspólne, drużynowe przeciąganie liny, to aktywności, które z pewnością pozwolą każdemu oderwać się od pracy oraz zacieśnić więzi pomiędzy koleżankami i kolegami z zespołu.

Dobrze zorganizowana impreza będzie wspominana przez wiele tygodni, a być może wydarzy się podczas niej coś, co stanie się firmową legendą?

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij