Problem z piegami

Niektórzy uważają piegi za niedoskonałość urody, inni twierdzą, że dodaje to kobiecie unikalności. Jak widać zdania są mocno podzielone, trzeba jednak stwierdzić, że piegi wpływają na urodę i to już tylko od nas zależy czy uznamy to za negatywną lub pozytywną jej cechę. Piegi to nic innego jak ciemne plamki, które pojawiają się głównie na twarzy.

Nie u wszystkich tego typu zmiany na skórze są widoczne, ale jeśli mamy jasną karnację skóry, to piegi będą widoczne. Mogą one występować na nosie, policzkach, pod oczami, a nie tylko na twarzy. Równie dobrze niektóre osoby posiadają takie ciemne znamiona na plecach czy brzuchu, głównie w tych miejscach, które mają kontakt z światłem słonecznym w porze letniej.

Słońce może być szkodliwe

Piegi nie muszą być dziedziczne. W wielu przypadkach powstają one wskutek dużej ingerencji słońca w skórę, choć zdarzają się dziedziczne znamiona, które dla wielu osób są rozpoznawalne. Zwyczajne piegi to nic innego, jak charakterystyczne plamki o jasnobrązowym ubarwieniu. Można powiedzieć, że łatwo jest odróżnić, ponieważ plamki powstałe wskutek działania promieni słonecznych mają ciemniejszy kolor przebarwień oraz widać charakterystyczne nieregularne brzegi.

Nie każda osoba musi mieć piegi, tutaj dużą kwestię odgrywają czynniki genetyczne. Piegi pojawiają się na skórze w procesie syntezy melaniny, to właśnie dlatego pojawiają się częściej u osób mających jasną karnację skóry. Piegi nie są zauważalne od razu po urodzeniu, ponieważ nie sposób ich dostrzec na skórze niemowlaka. Takie plamki pojawiają się dopiero u większych dzieci, a głównie u nastolatków, zwłaszcza tych, przechodzących fazę dojrzewania.

W niektórych przypadkach piegi pojawiają się tylko na chwilę i znikają. Może to być związane z niewystarczającą produkcją melaniny i piegi zasadniczo działają ochronnie przed działaniem słońca, chroniąc skórę.

Nie każdy lubi piegi

Jeśli piegi są dla nas problemem, to zawsze możemy je zamaskować. Kosmetologia rozwinęła się na tyle, że dzisiaj zamaskowanie oraz ich eliminacja jest możliwa. Usunięcie piegów jest możliwe poprzez zabieg mikro-dermabrazji. Jest to nic innego jak wykorzystanie strumienia mikro kryształków pod wysokim ciśnieniem.

To właśnie one mechanicznie złuszczają warstwę naskórka. Jest to jednocześnie najnowsze osiągnięcie w walce z piegami. Podobne zabiegi wykonuje się również w celach ochrony skóry, co prowadzi do jej pełnej regeneracji.

Oczywiście zabieg jest całkowicie bezpieczny i nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonywania. W praktyce tego typu rozwiązania nie są jeszcze zbyt często stosowane, ale trzeba przyznać, że daje to odpowiednie rezultaty.

Inne metody zwalczania piegów

Częściej stosuje się laser, ponieważ odznacza się on bardzo wysoką skutecznością w zwalczaniu piegów. Co więcej, po zabiegu nie zostają nam brzydkie blizny, a przebarwienia skóry zredukowane są do minimum. Zabieg tego typu nie jest szczególnie skomplikowany, dlatego jest to szybkie rozwiązanie dla tych, którzy chcą się pozbyć piegów jak najszybciej. Nie poleca się standardowych środków złuszczających, ponieważ powodują one wyraźne odbarwienie skóry, co sprawia, że zamiast pozbyć się piegów, jeszcze bardziej pogłębimy problem.

U niektórych osób stosuje się krioterapię poprzez zamrożeniem piegów. Do tego celu wykorzystuje się nitrogen, ale nie w każdym przypadku daje to rezultaty. Jak więc widzimy, istnieje wiele możliwości, które można zastosować w praktycznym działaniu. To bardzo ważne, aby radzić sobie z problemem, a jednocześnie nie szkodzić skórze, ponieważ może to być dla nas bardzo niekorzystne.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij