Przełamać tabu, czyli ranking wstydliwych kobiecych dolegliwości do wyleczenia w przychodni ginekologicznej

Kobiece dolegliwości ginekologiczne stanowią powód skrępowania i zawstydzenia, znacząco obniżając jakość codziennego funkcjonowania pań. Wizyta u specjalisty bywa odwlekana, z uwagi na intymny charakter damskich przypadłości oraz chęć uniknięcia niekomfortowej kontroli lekarskiej.

Warto zaznaczyć, że wszelkie nieprawidłowości pojawiające się w intymnej sferze ginekologicznej należy konsultować z lekarzem specjalistą – z tego względu tak ważny jest wybór zaufanego i sprawdzonego ginekologa, który stanie się powiernikiem najbardziej wstydliwych kobiecych dolegliwości.

Poniżej przedstawiono przegląd najczęściej występujących u kobiet przypadłości, które z powodzeniem mogą zostać wyleczone w przychodni ginekologicznej.

Nietrzymanie moczu

Problem z utrzymaniem moczu pojawia się u kobiet w różnym wieku, nie będąc dolegliwością dotykającą jedynie starsze panie. Szacuje się, że statystyki ukazujące procent kobiet, które zmagają się ze wspomnianym problemem są niemiarodajne – wiele pań ukrywa swoją przypadłość, z uwagi na jej wstydliwy i krępujący charakter.

Wizyta u ginekologa może okazać się zbawienna w odniesieniu do nietrzymania moczu – precyzyjnie przeprowadzony wywiad oraz badanie urodynamiczne zalecane w przypadku wspomnianych problemów ułatwiają lekarzowi podjęcie decyzji o adekwatnej formie leczenia.

Leczenie nietrzymania moczu wynika ze stopnia nasilenia problemu – mało uciążliwą dolegliwość da się zniwelować wykorzystując leczenie zachowawcze, czyli farmakoterapię i hormonoterapię.

W przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu zaleca się stosowanie laseroterapii – jest to nowoczesna oraz zaliczana do nieinwazyjnych metoda terapeutyczna, której skuteczność opiera się na obkurczaniu tkanek przy użyciu energii lasera. Wzmocnienie, zwiększenie napięcia i uelastycznienie tkanek miednicy zapewnia zniknięcie objawów nietrzymania moczu z uwagi na dostarczenie podpory dla pęcherza moczowego.

W najbardziej wymagających stopniach choroby związanej z nietrzymaniem moczu konieczne może się okazać leczenie operacyjne – jednak również taki rodzaj terapii możliwy jest do odbycia w przychodni ginekologicznej, w komfortowych i bezpiecznych warunkach.

Zmiany w narządzie rodnym – zabiegi

Zbytnie rozciągnięcie mięśni pochwy oraz mięśni dna miednicy może być skutkiem przebytego porodu, jak również regularnego wysiłku fizycznego – podobne zmiany wywołują obniżenie krocza i powiększenie przedsionka i wejścia od pochwy. Podobne zmiany w narządzie rodnym powodują obniżenie satysfakcji z życia seksualnego oraz wywołują problemy z utrzymaniem moczu, stanowiąc jednocześnie czynnik ryzyka występowania zakażeń i infekcji.

Zasadnym wydaje się więc diagnozowanie takich dolegliwości oraz ich profesjonalne leczenie.

Regularne odbywanie odpowiednich ćwiczeń fizycznych może pozytywnie wpłynąć na wzmocnienie mięśni krocza, co znacząco zmniejszy towarzyszące zmianom dolegliwości. Jednak w przypadku, gdy ćwiczenia okazują się niewystarczające w terapii zmian w obszarze narządów rodnych, konieczne może być wykonanie specjalistycznego zabiegu plastycznego.

Chirurgia plastyczna w odniesieniu mięśni krocza ma na celu przywrócenie ich stanu, który występował przed pojawieniem się niekorzystnych zmian – niekiedy konieczne jest usunięcie nadmiaru śluzówki pochwy oraz podszycie mięśni. Podobna operacja trwa mniej więcej czterdzieści minut i wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym – podpajęczynówkowym.

Inne zabiegi możliwe do wykonania w przychodniach ginekologicznych to między innymi zakładanie wkładek wewnątrzmacicznych, stosowanych nie tylko w ramach antykoncepcji, ale również w profilaktyce nadmiernych krwawień miesiączkowych. Ponadto przychodnie ginekologiczne oferują elektrokoagulację, kriokoagulację oraz laseroterapię, która ma zastosowanie w odniesieniu do występowania nadżerek.

Przychodnia ginekologiczna w Białymstoku

Zabiegi niwelujące wstydliwe dolegliwości kobiece oferowane są w większości klinik ginekologicznych – w przypadku województwa podlaskiego warto zainteresować się propozycją Kliniki Ginekologiczno – Położniczej Arciszewscy. Oferta wykonywanych badań i zabiegów dostępna jest na podanej stronie internetowej http://www.arciszewski.pl/uslugi/ginekologia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij