Tantra czyli joga miłości

Czym jest tantra? Jak wiele ma wspólnego z erotyzmem, seksualnością? Jakie są jej główne założenia oraz rodzaje jej praktykowana? Jeżeli chcesz wykorzystać swoją energię namiętności i dzięki niej unieść się w stan wyższej świadomości musisz konieczne poznać tą technikę jogi.

Główne założenia tantry

Joga Tantryczna jest ścieżką seksualną, która pozwala wyzwolić się z fizycznego wymiaru naszego istnienia. Dzieje się tak, ponieważ wykorzystuje się wszystkie pięć zmysłów do granic możliwości, a następnie przekracza się granicę fizyczności. Tantryczna metoda jogi uczy traktować własne ciało jak świątynię, dlatego w gruncie rzeczy ma niewiele wspólnego z seksualnością pojmowaną w fizycznym wymiarze.

Głównym założeniem tantry jest to, że każdy człowiek jest już istotą wyższą – teraz, w czasie teraźniejszym. Dlatego, aby połączyć się z Twórcą należy odbierać swoje ciało jako coś doskonałego, przepełnionego energią miłości. Joga tantryczna nie proponuje jednej formuły – każdy powinien odnaleźć swoją własną, indywidualną drogę.

Praktyka tantry

Istnieją trzy rodzaje praktyki tantrycznej: biała, czerwona, czarna. Tantra biała – zakłada oczyszczenie duszy i ukierunkowana jest na przyszłość. Uznawana jest za najskuteczniejszą odmianę jogi tantrycznej. Tantra czerwona – odzwierciedla seksualną realność. Dlatego też do jej praktyki zaliczany jest dotyk osoby przeciwnej płci czy stosunek seksualny, który realizuje założenie „tu i teraz”. Tantra czarna – praktyka ta rozwija osobistą siłę mentalną, która ma doprowadzać do wyznaczonego przez nas celu. Ponadto wykorzystywana jest do nauki manipulowania ludźmi.

Dla kogo joga miłości?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo banalne i błahe – dla każdego. Tantra jest praktyką, która łączy pierwiastek męski i żeński. Ponadto wzbogaca wszystko to, co się w nas dzieje. Np. jeśli jesteś osobą spokojną, wówczas Twój spokój będzie jeszcze większy. Jeśli jednak jesteś niespokojny, wtedy Twój niepokój będzie narastać, aż dojdzie do Twojej świadomości, a następnie zostanie rozładowany przez odpowiednie praktyki tantryczne.

Podsumowanie

Jeśli pragniesz uwolnić swoją podświadomość i przekroczyć swoje fizyczne bariery wykorzystując do tego swoją energię miłości jaka drzemie w każdym z nas – skorzystaj z technik tantry. Joga tantryczna pozwoli spenetrować Ci swoją duszę, wykorzystując do tego Twoje zmysły, ciało oraz energię. Skorzystaj z potencjału swojej miłości i zaznaj spokój w praktykach tantrycznych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij