studio tatuażu jelenia góra

Tatuaż, a formalny dress code – czy tatuaż może być przeszkodą w dostaniu pracy? Tylko fakty i zero mitów

Tatuaże są modne. Są także świetną ozdobą ciała. Na szczęście ich postrzeganie także znacząco się zmieniło. Jeszcze dwie dekady temu „dziary” kojarzyły się z subkulturą więzienną. Jednak nadal wiele osób zastanawia się, czy posiadanie tatuażu może być przeszkodą w otrzymaniu pracy. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam tylko fakty i zero mitów na ten temat.

Tatuaż, a formalny dress code – wszystko, co musicie wiedzieć

Zasadniczo mówimy o sobie, że jesteśmy wolni, a w wielu przypadkach jedynym naszym ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Ale cóż, prawda jest nieco inna, wszak nadal musimy stosować się do ogólnych norm i to w każdej skali, a więc mikro, mezo i makro społecznej. Oznacza to, że także w pracy obowiązują nas zasady ściśle związane z polityką firmy. Jeżeli w Waszej pracy obowiązuje formalny dress code, to nie możecie przyjść ubrani w dres, nawet jeżeli jest on markowy. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku tatuaży. Owszem nikt nie sprawdzi Wam całego ciała, ale w niektórych miejscach pracy tatuaże muszą być zasłonięte, bądź znajdować się w miejscu niewidocznym. Czy się to komuś podoba czy nie, taka jest prawda, choć wydaje nam się, że takie zakazy są atakiem na naszą wolność wyboru, to jednak polityka firmy obowiązuje każdego pracownika. Ponadto jeżeli wybieracie się na rozmowę kwalifikacyjną, gdyż staracie się o zatrudnienie na stanowisku np. kasjera w banku, to nie możecie zaprezentować się w casualowym wydaniu, tak samo Wasz tatuaż czy tatuaże nie mogą być widoczne, bo zwyczajnie nawet jeżeli macie duże kompetencje, to może się okazać, że właśnie z takich, pozornie błahych, powodów, nie zostaniecie zatrudnieni.

Czy tatuaż może pomóc w zdobyciu pracy?

Tatuaże mogą być przeszkodą w zdobyciu pracy, ale mogą Wam też pomóc ją zdobyć. Cóż, taki paradoks. Tak naprawdę wszystko zależy od stanowiska, na które aplikujecie. W przypadku miejsc pracy, gdzie obowiązuje formalny dress code tatuaże w widocznych miejscach nie są mile widziane, ale inaczej wygląda sytuacja, gdy staracie się o stanowisko, które wymaga np. dużej kreatywności. Wtedy niewątpliwie nawet na rozmowie kwalifikacyjnej możecie ją pokazać, choćby poprzez dobór stroju. W takim przypadku zdobienia ciała czy ciekawe tatuaże sprawiają, że wydajecie się bardziej atrakcyjnymi kandydatami, gdyż poprzez strój i tatuaże pokazujecie poniekąd swoją osobowość, ale i kreatywność, która w pewnych zawodach jest absolutnie niezbędna, a przy tym także mile widziana.

Czy warto mieć tatuaż?

Odpowiedź na to pytanie zależy tylko i wyłącznie od Was. Owszem dziary są świetną dekoracją ciała, ale i sposobem na wyrażenie siebie, jednak zwyczajnie mogą być też powodem do wstydu. Wszystko zależy jaki posiadacie tatuaż, choć nie chodzi może o sam wzór, ale o to, jak jest zrobiony. Nawet tatuaż przedstawiający ptaszka z kreskówek może być stylowy, jeżeli jest wykonany przez profesjonalistę, ale może być też totalną porażką, a dzieje się tak wtedy, gdy zamiast wybrać się do renomowanego studia tatuażu, wybiera się tanią opcję. Jeżeli szukacie studio tatuażu w Jeleniej Górze, to możemy Wam polecić SKY Tattoo. Gwarantujemy będziecie zachwyceni.

Tatuaż definiuje Ciebie

tatuaż szczecin

Pamiętajcie, że jeżeli jeszcze nie do końca wiecie co chcecie robić, to lepiej, aby tatuaż nie znajdował się w miejscach bardzo widocznych, bo nawet jeżeli będziecie mieć dobre kompetencje, to możecie nie zostać zatrudnieni. W pracy w banku, korporacji czy też jako stewardessa czy steward. Choć oficjalne przepisy zabraniające nie istnieją, to jednak polityka firm mówi jasno o schludnym wyglądzie i w takich przypadkach posiadanie dziary w widocznym miejscu może być przeszkodą w otrzymaniu pracy, ale pracownik już zatrudniony może także zostać poproszony o zakrycie czy zamaskowanie tatuaży. Choć wydaje się, że jest to przejaw dyskryminacji, to jednak regulamin firmy obowiązuje każdego zatrudnionego i tutaj nie ma znaczenia, że mamy XXI wiek, a takie regulaminy są już przestarzałe.

Na pewno ważny jest wzór tatuażu, ale tutaj najlepiej nie kierować się chwilową modą, lecz wybrać taki, który zwyczajnie się Wam podoba. Nie decydujcie się też na tatuaż pod wpływem impulsu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij