Usługi fryzjerskie w domu – czy to się opłaca?

Osoby które mają zamiłowanie do strzyżenia oraz modelowania włosów wcale nie muszą być skazane na przesiadywanie w cudzym salonie fryzjerskim. Obecnie coraz więcej zwolenników zyskuje bardziej innowacyjny pomysł na biznes, którym są usługi fryzjerskie w domu klienta. Fryzjerstwo jest przecież potrzebni wszystkim, niezależnie od płci czy też miejsca zamieszkania.

Artykuł powstał przy współpracy z Technikum Usług Fryzjerskich Dehag Extra z Białegostoku.

Zawód fryzjer w nieco innej odsłonie

Najczęściej kojarzymy fryzjerstwo z koniecznością udania się do danego salonu, gdzie zostajemy poddani najróżniejszym zabiegom. Okazuje się jednak, że można obecnie zamówić fryzjera mobilnego do domu. Dzięki temu można mieć profesjonalny salon w zaciszu własnego mieszkania. Daje to obu stronom szereg dodatkowych możliwości. Usługi fryzjerskie z dojazdem do klienta stwarzają znacznie bardziej elastyczne warunki pracy. Będąc mobilnym fryzjerem można dostosować godziny pracy do potrzeb klientów, co z pewnością pomoże w zdobyciu znacznie większej ilości zainteresowanych. Często nie możemy sobie pozwolić na wizytę u fryzjera, ponieważ wiąże się to z dojazdem czy też godziny otwarcia salonu kolidują z naszym grafikiem i ciężko jest znaleźć dogodny dla siebie termin.
Indywidualny kontakt z klientem sprawia, że staje się on bardziej pozytywnie nastawiony do fryzjera, co z kolei stwarza przyjazną atmosferę. Istnieje znacznie większe prawdopodobieństwo, że taki klient skorzysta z tego typu usługi ponownie. Dodatkowym plusem jest możliwość zarobienia znacznie większej sumy pieniędzy, ponieważ za jednym zamachem można ostrzyc pozostałych domowników.

Nabywanie uprawnień, czyli kursy fryzjerskie

Najczęściej osoby chcące zostać fryzjerem decydują się na kontynuowanie nauki w określonym zawodzie. Podstawą jest zdobycie dyplomu czy certyfikatu, który zaświadczy o naszych kwalifikacjach. Można go nabyć automatycznie po zdaniu końcowego egzaminu w szkole średniej lub na własną rękę przystąpić do specjalnego kursu. Szkolenia fryzjerskie zapewniają kompleksowe przygotowanie do wykonywania zawodu, ponieważ zawierają widzę merytoryczną oraz praktyczną. Podczas zajęć kursanci nie tylko nauczą się farbowania czy strzyżenia włosów, ale również zostaną zapoznani z obecnymi trendami odnośnie stylizacji najróżniejszych fryzur. Zawód fryzjer wymaga ciągłego rozwijania swoich umiejętności, co właśnie dają najróżniejsze kursy, więc warto poszerzać swoje horyzonty. Wymagania klientów stale wzrastają, więc aby utrzymać swoje usługi fryzjerskie na jak najwyższym poziomie, należy bezustannie nabywać doświadczenia na temat wybranej branży. Zadowolony klient, który powraca, to nie tylko zarobek, ale również satysfakcja ze swoich osiągnięć.

Zaletą usług fryzjerskich w domu jest właśnie elastyczny czas pracy oraz stosunkowo niskie koszty utrzymania działalności gospodarczej. Okazuje się więc, że wcale nie trzeba być właścicielem stacjonarnego salonu fryzjerskiego, żeby móc świadczyć konkretne usługi. Można również z powodzeniem zyskać stałych klientów oraz cenne doświadczenie.

Czym powinien wyróżniać się fryzjer mobilny, aby mógł on osiągnąć sukces w swojej branży?

Cechą charakterystyczną fryzjera, który chce wykonywać usługi fryzjerskie w domu, jest dyspozycyjność oraz dobre zorganizowanie. Jest to wręcz konieczne, ponieważ trzeba być gotowym na każde zawołanie klienta, co wiąże się także z nierozstawaniem się z telefonem, który może w każdej chwili zadzwonić ze zleceniem. Trzeba więc umieć oddzielać swoją pracę zawodową od życia prywatnego, do czego właśnie tak ważna jest prawidłowa organizacja pracy. Bardzo ważną kwestią jest także zapewnienie sobie odpowiedniego środka transportu, ponieważ fryzjerstwo nie ogranicza się tylko do grzebienia i nożyczek. Cały bagaż musi zostać bezpiecznie przetransportowany, co jest czynnością wykonywaną co najmniej kilka razy dziennie. Przed otwarciem tego typu działalności, należy zaopatrzyć się z potrzebne narzędzia, co niestety wiąże się z wydatkami, ale jeśli świadczone usługi fryzjerskie będą wykonywane z należytą starannością, to szybko zyskamy klientów, przez co cała inwestycja szybko nam się zwróci. Cały asortyment można bezproblemowo przewozić w podręcznym kufrze fryzjerskim.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij