W czym tak naprawdę może pomóc konsultant ślubny?

Organizacja ślubu oraz wesela często pochłania bardzo wiele czasu oraz energii. Jak powszechnie wiadomo, obecnie nawet panie realizują się zawodowo, z tego powodu zorganizowanie tak dużego wydarzenia często stanowi duże wyzwanie dla młodej pary. Zatem czy można w jakiś sposób to sobie ułatwić?

Niezbędna pomoc konsultanta ślubnego

Jeżeli nieustannie mamy bardzo wiele obowiązków zawodowych, a nasza kariera zawodowa nabiera tempa i nie mamy zbyt wiele czasu na przygotowania ślubne, powinniśmy zdecydować się na zatrudnienie specjalnej osoby do pomocy.

Coraz częściej wiele młodych par decyduje się na skorzystanie z pomocy konsultanta ślubnego. Jest to profesjonalna osoba, która zawodowo zajmuje się organizacją tego typu wydarzeń i wie o nich praktycznie wszystko. Może nam pomóc w ślubnych przygotowaniach oraz zadbać o wiele innych rzeczy. Zatem w jakich przypadkach opłaca się skorzystać z tego typu pomocy?

W jakich przypadkach możemy skorzystać z usług konsultanta ślubnego?

Coraz więcej młodych par decyduje się na pomoc konsultanta ślubnego, jak już wcześniej wspomniano w przypadku, gdy oboje są pochłonięci pracą zawodową. Jednak nie jest to jedyny powód, dla którego wiele osób decyduje się na skorzystanie z tego typu usług. Konsultanci ślubni także często są zatrudniani, ponieważ młode pary organizując rzeczywiście duże wesela nie są w stanie logistycznie wszystkiego poukładać oraz o wszystko zadbać.

Warto pamiętać, iż wiele młodych osób nie ma żadnego pojęcia, a także doświadczenia w organizacji wesel. Dlatego lepiej zdać się na doświadczoną osobę, niż później żałować, iż nie wszystko na zorganizowanym przez nas wydarzeniu wypadło po naszej myśli.

Dlaczego warto zatrudnić osobę do pomocy?

Warto zatrudnić konsultanta ślubnego do pomocy, ponieważ jest to osoba, która może praktycznie wszystko za nas załatwić. Należy także pamiętać o tym, iż jeżeli mamy ograniczony budżet, powinniśmy to również zaznaczyć. W takim przypadku to konsultant martwi się, czy pieniędzy wystarczy i jeżeli okaże się, że coś jest za drogie, poszukuje nowych rozwiązań. Warto pamiętać, iż doświadczony konsultant ma także bardzo wiele znajomości i tym samym może nam wynegocjować atrakcyjne rabaty podczas zakupu wielu rzeczy.

Czym dokładnie zajmuje się konsultant ślubny?

Jak już wcześniej wspomniano, praca konsultanta ślubnego polega przede wszystkim na organizacji całego przedsięwzięcia. Jest to osoba, która jest odpowiedzialna za wszystkie sprawy związane z naszym ślubem oraz weselem. Dba między innymi o umowy oraz zaliczki, a także negocjuje ceny z podwykonawcami.

Nie możemy zapomnieć także o tym, iż tego typu osoba musi dopilnować wszystkich terminów oraz do jej obowiązków należy wynajęcie fotografa oraz kamerzysty, jak również wysyłanie zaproszeń oraz stworzenie wszelkich dekoracji. Często to właśnie konsultant wybiera zespół, jak również dba o wynajęcie autokaru. Obowiązków jest bardzo dużo, ważne aby przed przystąpieniem do współpracy jasno określić w umowie, za co konsultant będzie odpowiedzialny.

Skąd bierze się honorarium konsultanta ślubnego?

Bardzo wiele osób zadaje sobie pytanie, skąd tak właściwie bierze się honorarium konsultanta ślubnego. Czy jest to jednorazowa kwota, którą wypłacamy takiej osobie? Warto wiedzieć, iż możliwości jest kilka. Pierwszą możliwością jest stała stawka, którą konsultanci ślubni często sobie życzą. Druga opcja to procent od wartości całego wesela, zazwyczaj wynosi on około 10%. Trzeci wariant to prowizja otrzymana w wynegocjowanych przez konsultanta rabatów z podwykonawcami.

Obecnie pojawiło się bardzo dużo osób, których możemy zatrudnić w charakterze konsultanta ślubnego. Jest to coraz bardziej popularny zawód, ponieważ obecnie jesteśmy bardzo zapracowani i często organizacja wesela stanowi dla wielu młodych par ogromne wyzwanie. Jest to wyzwanie nie tylko finansowe, ale przede wszystkim logistyczne, ponieważ dysponujemy zbyt małą ilością czasu wolnego, aby przypilnować wszystkich rzeczy. Z tego powodu warto zdecydować się na usługi tego typu konsultanta.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij