Z czego robi się oprawki do okularów?

Okulary korekcyjne nosimy do czytania, prowadzenia auta lub przez cały czas. Jeśli chcesz wygodnie korzystać z nich na co dzień, musisz wybrać model zrobiony z trwałych i odpornych na odkształcenia materiałów. Z tego artykułu dowiesz się, z czego są zrobione oprawki do okularów korekcyjnych i jak dokonać ich właściwego wyboru.

Oprawki z plastiku

Oprawki w okularach korekcyjnych mogą być zrobione z tworzywa sztucznego. Takie ramki cieszą się dużą popularnością, ponieważ są lekkie, wytrzymałe i dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Modne oprawki do okularów wykonuje się ze zwykłego plastiku, acetatu lub materiału TR90.

  • Zwykły plastik nie jest zbyt wytrzymały, dlatego ramki zrobione z tego tworzywa są tanie. Możesz je wybrać, jeśli używasz okularów tylko okazjonalnie i nie chcesz przepłacać.
  • Acetat to lekki i hipoalergiczny materiał, który jest bardziej przezroczysty niż zwykły plastik i wyjątkowo odporny na zarysowania. Oprawki acetatowe występują w szerokiej gamie kolorystycznej, a sam acetat jest bardziej ekologiczny od zwykłego plastiku, ponieważ ulega biodegradacji.

Alternatywą dla zwykłego plastiku i acetatu są oprawki zrobione z materiału TR90. Jest to wytrzymałe i elastyczne tworzywo, które w kontakcie ze skórą daje przyjemne uczucie ciepła. Dzięki swoim unikalnym właściwościom materiał TR90 wykorzystuje się do projektowania oprawek korekcyjnych dla dzieci i sportowców.

Jeśli chcesz zamówić okulary z tworzywa sztucznego w atrakcyjne cenie, koniecznie sprawdź ofertę sklepu TrendyOpticians.pl.

Oprawki metalowe

Oprawki metalowe są bardzo subtelne, praktyczne i odporne na korozję. Eleganckie ramki wykonuje się ze stali nierdzewnej lub specjalnych stopów tytanu. Największą trwałością charakteryzują się oprawki tytanowe, które są też wyjątkowo lekkie i sztywne. Duża odporność na odkształcenia i hipoalergiczne właściwości sprawiają, że jest to idealny wybór dla osób, które pracują fizycznie lub prowadzą bardzo aktywny tryb życia.

Oprawki ze stali nierdzewnej również są odporne na korozję i lekkie, a dodatkowo wyróżniają się korzystną ceną. Ten materiał szczególnie dobrze sprawdza się przy cienkich oprawkach. Ramki metalowe wykonuje się także z monelu, czyli stopu miedzi i niklu z dodatkiem żelaza i manganu. Monel nie jest całkowicie odporny na korozję i nie powinien być stosowany przez osoby, które mają uczulenie na nikiel.

Oprawki ze srebra, drewna i bambusa

Jeśli szukasz unikalnych oprawek, wykonanych z wyjątkowych i designerskich materiałów, to sprawdź ofertę ramek srebrnych, drewnianych i bambusowych. Zaletą tego rodzaju modeli jest przede wszystkim ich efektowny wygląd, natomiast wadą może być wysoka cena i mniejsza wygoda użytkowania.

Z tego względu oprawki ze szlachetnego srebra, drewna lub bambusa mogą być traktowane jako druga para okularów, którą będziesz zakładać na specjalne okazje.

Jakie oprawki do okularów warto wybrać?

Wybór oprawek do okularów to kwestia bardzo indywidualna. Każdy z przedstawionych materiałów ma swoje zalety i wady. Przed zakupem powinieneś określić dostępny budżet i dokładnie przeanalizować swoje potrzeby.

Wybór oprawek warto skonsultować z lekarzem okulistą. Materiał powinien idealnie przylegać do twarzy i nie może podrażniać Twojej skóry. Oprawki muszą być bardzo wygodne i stabilne, aby nie trzeba było ich ciągle poprawiać.

Oprawki do okularów mogą być wykonane z różnych materiałów. Idealny model powinien zapewniać wysoki komfort noszenia przez cały dzień oraz ważne, aby był trwały i odporny na zarysowania. Stylowe oprawki z łatwością dopasujesz do Twojego stylu ubierania, typu urody i indywidualnych preferencji. Już dziś przejrzyj bogata ofertę modnych oprawek okularowych w sklepie Trendy Opticians!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij