Aranżujemy mieszkanie w myśli filozofii „no waste”, czyli wszystko, o czym musicie pamiętać

Gust często zmienia się nam niczym kolory w kalejdoskopie. Niestety przez to marnujemy czy wyrzucamy sporo rzeczy. Ilu z nas ma sporo ubrań, które założyło tylko raz, bądź wcale uważając je za niemodne czy niestylowe. Dlatego też coraz popularniejsza staje się filozofia „no waste”, ale nie tylko w branży odzieżowej czy spożywczej, ale i aranżacji wnętrz. Dlatego też w dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam, jak zaaranżować takie wnętrze, by zachwycało stylem przez duże „S”.

Filozofia „no waste” w pigułce

Cóż, nie od dziś wiadomo że lubimy marnować jedzenie, ubrania itd. Czasami kupujemy różne rzeczy bez zastanowienia, a następnie żałujemy, zamiast zwyczajnie je zwrócić. W opozycji do tej próżności stoi styl życia, który nazywa się często filozofią „no waste”. Polega ona na tym, żeby rzeczom dawać drugie życie, czyli nie oddawać, ale wymieniać się czy też je odnawiać. Brzmi prosto i rzeczywiście filozofia jest bardzo prosta. Ale przynosi naprawdę sporo korzyści dla wszystkich. Otóż nie tylko przestajemy marnować, zaczynamy oszczędzać, a co także ważne produkujemy przez to choćby mniej plastiku. Ale jednocześnie stężenie dwutlenku węgla maleje, a więc jakość powietrza się poprawia, a chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę, że smog to nie przelewki. Dlatego też radzimy Wam, aby wrócić na drogę „dobra” i zrobić coś dobrego dla siebie nawzajem. „No waste” odnosi się już do każdej sfery życia, także aranżacji domów czy mieszkań. Gwarantujemy Wam, że jeżeli zdecydujecie się na urządzenie pomieszczeń zgodnie z tym stylem życia, to nie pożałujecie, a Wasze wnętrza rzeczywiście będą zachwycać.

Coś taniego, a jakże stylowego – czyli dodatki, które są ponadczasowe

Na samym początku warto pamiętać, że należy wybierać dodatki, które są ponadczasowe, a więc można uznać, że zawsze są modne. Otóż jednym z nich są ramki passe partout, które oczywiście są w pełni ekologiczne, a to za sprawą materiału, z jakiego zostały wykonane. Możecie w nich umieścić ulubione fotografię, ale też plakaty z hasłami motywacyjnymi. Kolejną dekoracją, która dodaje wnętrzu charakteru, ale przy tym się nie nudzi, są oczywiście świeczniki wykonane z naturalnego drewna, które jest synonimem elegancji, a widoczne na nim sęki dodają rzeczom unikalności. Choć to niezupełnie dekoracja, to w każdym domu czy mieszkaniu fantastycznie wyglądają książki na półkach. Zresztą czytanie jest też świetną rozrywką.

Odnawiamy, nie wyrzucamy

Wspomnieliśmy o ramkach passe partout, ale nie o wymowie, a z nią często jest największy problem. Passe partout wymawia się paspartu. Ok, teraz przejdźmy dalej. Warto odnawiać stare rzeczy, natomiast nie warto ich wyrzucać. Zatem zniszczone blaty możecie pomalować czy użyć okleiny, a nawet paneli drewnianych. Z kolei drewnianej podłogi nie można wymieniać, wszak jest piękna, przecież wystarczy ją tylko poddać cyklinowaniu. Jeżeli uważacie, że Wasze zasłony mają już swoje lata, to także ich nie wyrzucajcie. Możecie z nich wykonać krótkie zasłonki, czy nawet obrus. Gwarantujemy, że to wcale nie jest trudne, a da Wam wiele przyjemności.

Drugie życie staroci

Zamiast zamawiać nowe i drogie rzeczy, które niestety w wielu przypadkach są słabej jakości, polecamy Wam zdecydowanie inną opcję. Otóż zachęcamy Was do pójścia na pchli targ albo też targ staroci, gdzie możecie zakupić wiele unikalnych przedmiotów i to takich, za którymi kryje się historia. Może to być piękny zestaw filiżanek z porcelany, ale nie taki „made in China”. Możecie także zakupić zachwycające obrazy czy też lampy z abażurem, które w sklepach są bardzo drogie. Na targu znajdziecie naprawdę sporo wyjątkowych rzeczy, a dodatkowo tanich. Jeżeli macie taką możliwość, to sprawdźcie na strychu domu babci i dziadka czy nie ma tam „rupieci”, które okażą się dużymi skarbami. Stare meble, np. z lat 30-tych, do teraz zachwycają i mają swój wyjątkowy klimat.

Jeżeli skorzystacie z naszych rad Wasz dom będzie piękny, ale i zgodny z filozofią „no waste”. Nie tylko zaoszczędzicie, ale i zrobicie coś dobrego dla środowiska, a dodatkowo Wasze wnętrze będzie zachwycać stylem i unikalnością. Naprawdę warto!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij