Jak leczyć się naturalnie

Jak leczyć się naturalnie?

Najbardziej popularne w dzisiejszych czasach metody terapii nowotworowej same w sobie stanowią zagrożenie dla zdrowia człowieka i jego organizmu. Są to działania mocno inwazyjne, których skutki uboczne trzeba trzymać pod ścisłą kontrolą, ale nawet mimo to niejednokrotnie stan wycieńczenia prowadzi człowieka nawet do śmierci.

W opozycji do nich stoją naturalne metody leczenia raka – rozpropagowane w znacznie mniejszym stopniu. Ich główną cechą jest to, że są znacznie mniej forsowne dla organizmu i nie osłabiają go w aż takim stopniu.

Niekonwencjonalne metody leczenia raka – dlaczego warto?

Jedną z metod docierania do przyczyn chorób i próby precyzyjnego ich eliminowania są domy zdrowienia. Panują w nich całkowicie odmienne warunki niż w tradycyjnych państwowych szpitalach. Każdy człowiek może tu liczyć na pełną akceptację, wsparcie współtowarzyszy i to, że spotka się z szacunkiem.

Niejednokrotnie okazuje się, że pobyt w takim miejscu, zbliżonym pod kątem warunków do idealnego, pełnego ciepła domu, może przynieść zaskakujące skutki. Jest to atmosfera całkiem inna niż w publicznych placówkach, gdzie każdy pozostaje anonimowy, jest kolejnym „numerkiem” w kartotece, gdzie nieraz pacjenci są nawet pozbawiani godności i stawiani w kłopotliwych sytuacjach.

W co uderzają naturalne metody leczenia raka?

Koncepcja totalnej biologii jest stosunkowo młodą teorią, która zakłada, że przyczyną różnego rodzaju chorób są silne stany emocjonalne o zabarwieniu negatywnym, z którymi człowiek nie był sobie w stanie poradzić. Z tego też powodu takie sytuacje potrafią mocno zachwiać równowagą zarówno psychiczną, jak i fizyczną. W konsekwencji przekłada się to również na biologię. Analiza i przepracowanie konfliktów wewnętrznych będzie więc jedną z rzeczy, na której opierają się niekonwencjonalne metody leczenia raka.

Do osiągnięcia harmonii i spokoju ducha podstawą jest też trening oddychania i nauka panowania nad nim. Często bowiem na co dzień w ogóle nie kontrolujemy tego i nie zdajemy sobie sprawy, że nagle nasz oddech staje się płytki i szybki, a to z kolei skutkuje niedotlenieniem komórek i – w rezultacie – całego organizmu.

Kompleksowa terapia nowotworowa – na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Wśród licznych metod pomocy, jakie stosują domy zdrowienia, warto zwrócić uwagę na dźwiękoterapię. To nieprawdopodobne, jak dźwięki – które są przecież wibracjami – potrafią oddziaływać na człowieka. Uwalniają one pozytywną energię i również, podobnie jak trening oddychania, pomagają odzyskać wewnętrzną równowagę. Do zabiegów stosowanych w tym samym celu zalicza się także masaż terapeutyczny. Umiejętnie wykonany pomaga poczuć rozluźnienie w tych miejscach na ciele, które być może nawet od wielu lat pozostawały napięte na skutek przeżywanych stale emocji.

Inne niekonwencjonalne metody leczenia raka

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest naturoterapia. Receptury, które znały jeszcze nasze babcie lub prababcie zostały niemal w całości wyparte przez koncerny farmaceutyczne. Dziś większość osób uważa, że zdecydowanie lepiej jest udać się do apteki i kupić reklamowany w telewizji lek w pięknym opakowaniu, zamiast skorzystać z sił, które tkwią w naturalnych składnikach. Terapia nowotworowa bądź leczenie mniej poważnych chorób nie musi wiązać się z aplikowaniem sobie mnóstwa syntetycznie uzyskiwanych substancji – wielu z nas ma w swoich ogródkach rośliny, z których można sporządzić mocne i skuteczne wywary bądź preparaty. Dlaczego o tym zapomnieliśmy?

Czy wszechobecna w XXI w. reklama w telewizji, radio czy Internecie potrafi tak skutecznie wyplenić bogate tradycje, kultywowane na polskich ziemiach jeszcze kilkadziesiąt lat temu? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, natomiast pewne jest, że w domach zdrowienia są osoby, które przechowują wiedzę od poprzednich pokoleń i na co dzień z niej korzystają. Wydaje się, że niebawem wartość takiej wiedzy będzie rosła, ponieważ w sklepach już pojawia się cała masa produktów „eko”, a czymże innym były rzeczy, która wielu z nas dostawało wprost na stół od swoich babć?

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij