Jak stosować probiotyk dla dzieci?

Dowiedz się, kiedy warto stosować probiotyk dla dzieci i jak to robić, aby zadziałał jak najlepiej.

Czym jest probiotyk?

Być może spotkałaś się z tym określeniem, ale nie do końca wiesz, co oznacza? Probiotyk zawiera aktywne bakterie probiotyczne, które naturalnie żyją w naszym układzie pokarmowym, w tym także w układzie pokarmowym małego dziecka. Po przyjęciu probiotyk wspiera odbudowę oraz ochronę naturalnego mikrobiomu dziecka. Działa wspomagająco i korzystnie również w innych sytuacjach. Dowiedz się, kiedy warto podawać probiotyk oraz jaki najlepiej wybrać dla swojego dziecka.

Kiedy i jak stosować probiotyk dla dzieci?

Zacznijmy od najważniejszego – kiedy warto podawać dziecku probiotyk? Czy należy robić to przez cały rok, w trakcie lub po infekcji, a może sezonowo, w trakcie zmieniających się pór roku? Już odpowiadamy. Probiotyki dla dzieci warto podawać w następujących sytuacjach:

  • po infekcjach wirusowych, zwłaszcza rotawirusowych;

  • podczas stosowania antybiotyków lub leków na infekcje z grupy NLPZ. Do tej grupy leków należą na przykład preparaty z popularnym ibuprofenem lub kwasem acetylosalicylowym;

  • wspomagająco, w sezonie jesienno-zimowym.

Jaki probiotyk dla dzieci wybrać?

Aby priobiotyk dla dzieci zadziałał jak najlepiej, bardzo ważny jest jego odpowiedni skład. Zdecyduj się na taki, który zawiera wyłącznie dobrze przebadane szczepy bakterii, o udowodnionym działaniu. Takie jak na przykład szczep Lactobacillus rhamnosus GG, który znajduje się między innymi w suplemencie diety Multilac Baby. Dobrze, aby preparat z probiotykiem zawierał też dodatek prebiotyku, który sprzyja szybszemu namnażaniu bakterii. Również zawiera go Multilac dla dzieci.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze probiotyku?

Oprócz tego, żeby probiotyk zawierał przebadane i bezpieczne szczepy bakterii, bardzo ważna jest też zastosowana w preparacie technologia. Bakterie powinny bowiem dotrzeć w jak najmniej zmienionej formie do jelit dziecka. W preparacie Multilac Baby, dzięki zastosowaniu technologii Mure, znajdujące się w nim bakterie są bardziej odporne na działanie soku żołądkowego i enzymów trawiennych, przez co szansa, że dotrą w aktywnej formie do jelit dziecka, jest o wiele większa.

Preparat Multilac Baby nie musi być też przechowywany w lodówce. To bardzo duża zaleta, gdy jesteś na przykład w podróży. Możesz się z nim bezpiecznie przemieszczać, bez obaw, że jego działanie ulegnie pogorszeniu, gdy znajdzie się w temperaturze pokojowej.

Jak podawać probiotyk dziecku?

Aby odbyło się to jak najbardziej bezproblemowo, warto wybrać probiotyk, który dziecko chętnie będzie przyjmować, taki jak probiotyk w kroplach, na przykład Multilac krople. Wystarczy go podawać tylko raz dziennie, w formie sześciu kropli. Możesz podać je bezpośrednio do buzi dziecka albo dodać do wody, mleka czy innego napoju. Nie powinien być on jednak zbyt gorący – jego temperatura nie powinna przekraczać 37 stopni Celsjusza. Multilac dla dzieci nie ma też smaku, dzięki czemu nie musisz obawiać się też, że nie zasmakuje on dziecku.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij