Jak ważne w kwestii higieny jamy ustnej są aparaty ortodontyczne?

Zadbany uśmiech poprawia naszą atrakcyjność oraz wpływa na to, jak jesteśmy przez innych postrzegani. Świadczy bowiem o odpowiedniej higienie oraz dbaniu o dobry wygląd. Kwestie estetyczne nie są jednak w tym przypadku jedynymi istotnymi. Codzienne szczotkowanie zębów oraz prawidłowa profilaktyka odpowiadają bowiem za stan zdrowia – ograniczają możliwość gromadzenia się bakterii, które powodują próchnicę oraz wiele innych chorób. Krzywe uzębienie często bywa problematyczne, dlatego w celu wyleczenia występujących u pacjentów wad zgryzu, dobrym rozwiązaniem są aparaty ortodontyczne.

Aparaty ortodontyczne – skuteczne i precyzyjne leczenie

Krzywe uzębienie jest uciążliwe z wielu powodów. Poza niekorzystnym w niektórych przypadkach wyglądem, może powodować również komplikacje z oddychaniem czy też jedzeniem. Co więcej, utrudnia dokładne szczotkowanie oraz mycie zębów, przez co w jamie ustnej mogą zalegać bakterie, które powodują wiele różnych chorób. Za skuteczne leczenie wszelkich wad zgryzu odpowiedzialne są aparaty ortodontyczne Kraków. Pomagają naprostować zęby oraz przyczyniają się do poprawy wyglądu twarzy. Najpopularniejszymi modelami są stałe aparaty metalowe. Są chętnie wybierane przez alergików, bowiem umożliwiają zamontowanie tytanowych zamków. Dla osób, które nie chcą, by aparat był bardzo widoczny, świetnie sprawdzą się aparaty estetyczne. Oferują szeroki wybór modeli – od aparatów porcelanowych, kryształowych do szafirowych oraz ceramiczno-kompozytowych.

Pomoc, jakiej udzieli doświadczony stomatolog

Odpowiednią profilaktykę oraz rozpoczęcie leczenia wad zgryzu warto jest wdrażać już od najmłodszych lat. Przynosi to znacznie lepsze i dużo bardziej widoczne efekty. Konieczne są też systematyczne wizyty w gabinecie stomatologicznym, podczas których stomatolog Kraków pomoże ustalić odpowiedni plan leczenia oraz wdroży skuteczną profilaktykę, dzięki której nasze zęby będą utrzymane w dobrym stanie, a my zdołamy uniknąć wszelkich niepożądanych chorób.

Wybielanie zębów – zdrowy i szczęśliwy uśmiech

W kwestii dbania o zdrowe i białe zęby, samo szczotkowanie oraz pielęgnacja jamy ustnej nie zawsze bywają wystarczające. Czasem warto wdrożyć bardziej zaawansowane metody, które pomogą uzyskać efekt pięknego i śnieżnobiałego uśmiechu. Wybielanie zębów Kraków to metoda, którą możemy samodzielnie stosować w domu. Konieczne jest jednak wcześniejsze odbycie wizyty, podczas której lekarz dokonuje oceny naturalnego koloru zębów oraz sporządza pełną dokumentację fotograficzną.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij