Pasek nie tylko w spodniach-jak dobrać pasek w męskim zegarku

Oczywiście, najważniejszym zadaniem zegarka jest wskazywanie aktualnej godziny. Jednakże, nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że zegarki są również elementami ozdobnymi. Dlatego właśnie, tak istotne jest, aby nosić odpowiednie zegarki, w odpowiedni sposób.

Sytuacje formalne

Istnieje błędne przekonanie, że jeśli chodzi o zegarki męskie, najbardziej oficjalne są te na bransoletach. Jak się okazuje, do stroju oficjalnego najbardziej pasują zegarki męskie tommy hilfiger, czy też zegarki męskie police, których tarcza umocowana jest na pasku, a nie na bransolecie.

Również w nieco mniej oficjalnych sytuacjach często zegarki męskie na pasku są jak najbardziej mile widziane. Generalnie, jeśli chodzi o sytuacje nieoficjalne, dowolność w doborze zegarka jest bardzo duża. Jednak jeśli chodzi o sytuacje oficjalne, istnieją jasne reguły co do tego, jakie zegarki powinno się nosić.

Rodzaje pasków do zegarków

Jak się okazuje, zegarki męskie adriatica, czy police, mocowane są na paskach z wielu bardzo różnych materiałów. Wybór materiału zależy przede wszystkim od naszego gustu. Jednakże, warto mieć na uwadze, że materiały, z których tworzy się paski do zegarków posiadają bardzo różne cechy charakterystyczne. Paski różnią się między innymi pod względem trwałości.

Niektóre zegarki męskie tommy hilfiger posiadają paski wykonane z naturalnej skóry. Wydaje się, że generalnie jest to materiał, który wykorzystuje się najczęściej, jeśli chodzi o tworzenie pasków do zegarków. Również zegarki męskie adriatica, czy zegarki męskie police najczęściej posiadają paski skórzane.

Jeśli chodzi o paski skórzane, zdecydowanie ich zaletą jest elegancja. Jednakże, ich wadą jest na pewno to, że dosyć szybko się niszczą, przez co po stosunkowo krótkim okresie użytkowania trzeba je wymieniać.

Paski silikonowe

Zegarki męskie adriatica czasami posiadają paski wykonane z silikonu lub też nieco rzadziej z kauczuku. Zdecydowanie nie są to paski, które wykorzystuje się w eleganckich sytuacjach. Zegarki z tego typu paskami nadają się raczej na mniej oficjalne okazje. Ich zaletą jest natomiast o wiele większa wytrzymałość niż w przypadku pasków ze skóry naturalnej.

Pasek militarny

Połączeniem elegancji i wytrzymałości są natomiast paski militarne. Zegarki męskie tommy hilfiger często mocowane są właśnie na takich paskach, gdyż są to paski przypominające te ze skóry naturalnej, natomiast są zdecydowanie mocniejsze.

Kolor paska

Jeśli chodzi o wybór koloru paska, ostatnio jego reguły bardzo się zliberalizowały. Niegdyś istniało przekonanie, że w oficjalnych sytuacjach należy ubierać jedynie zegarki męskie na czarnym pasku. Obecnie oczywiście wciąż czarny jest jak najbardziej mile widziany, jednakże można również wybrać innego koloru pasek.

Główną alternatywą dla paska czarnego jest pasek brązowy. Jeśli chodzi o zegarki męskie police, czy też zegarki męskie adriatica, najwięcej modeli mocowanych jest właśnie na paskach w tych kolorach. Jednakże, coraz częściej pojawiają się zegarki na paskach w innym kolorze. Okazuje się, że o ile bardzo jaskrawe kolory nie są wskazane, nie za bardzo do garnituru pasuje również biały kolor paska, to granatowy jest już jak najbardziej w porządku. Szczególnie w sytuacji, gdy jakieś inne elementy naszego ubioru są granatowe, możemy pozwolić sobie na pasek w tym właśnie kolorze.

Kolor paska a dodatki

Warto mieć na uwadze, że dobrze widziane jest dobieranie paska w kolorze dodatków do garnituru. Jednakże, warto w tym miejscu jeszcze raz podkreślić, iż kolor biały nie jest dobrym wyborem, nawet wtedy, gdy mamy jakieś białe dodatki do ubrania.

Czy pasek powinien być widoczny?

Generalnie uważa się, iż bardziej eleganckie jest noszenie niezbyt grubego, nierzucającego się w oczy paska. Dotyczy to szczególnie tych sytuacji, w których ubieramy garnitur. Zegarek może wystawać z pod rękawa, jednak tak samo jak pasek nie powinien być gruby, tak i tarcza nie powinna być zbyt szeroka. Warto pamiętać, iż zegarek jest niczym więcej, jak jedynie pewnym dodatkiem do naszego stroju. Nie może więc przesadnie rzucać się w oczy.

Konserwacja paska

Każdy pasek, nawet najwyższej jakości, wymaga konserwacji. Dlatego też, jeśli posiadamy zegarki męskie adriatica, czy też inne lepsze lub gorsze zegarki powinniśmy dbać o to, aby nie moczyć nie tylko tarczy zegarka, lecz również jego paska. Ponadto, od czasu do czasu należy rzecz jasna wyczyścić skórzany pasek. Koniecznie trzeba w tym celu użyć specjalnych preparatów, które przeznaczone są właśnie do czyszczenia skóry.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij