Płaszcz czy aktówka? Po czym poznać studenta

Wśród studentów można znaleźć ludzi każdego rodzaju. Mają oni różne marzenia, różny styl życia, jak i różne wyczucie stylu jeśli chodzi o ubiór. Ponadto, widoczne są różnice pod tymi względami pomiędzy studentami różnych kierunków.

Artykuł powstał dzięki pomocy sklepu Solier

Student obdartus

Istnieje pewien krzywdzący stereotyp odnośnie wyglądu studenta, właściwie w ogóle tego, jak się on prowadzi. Powszechnie uważa się, że większość z nich nie specjalnie dba o siebie, i wyglądają raczej kiepsko. Ludzie twierdzą, że studentów nie obchodzi moda, ani zadbane ubranie.

Jednakże, okazuje się, że również dzisiaj, tak jak kiedyś, wielu studentów potrafi o siebie zadbać, oraz modnie się ubrać. Wielu też na przykład zamiast plecaków nosi dzisiaj skórzane aktówki, co jest dowodem na to, że mają oni bez wątpienia poczucie dobrego stylu. I nie jest wbrew pozorom droga moda, gdyż w wielu sklepach internetowych można je dostać w dobrej cenie, np. pod tym adresem:
http://sklep.solier.pl/pol_m_Aktowki-i-nesesery-135.html

Jak wygląda dzisiejszy student?

Oczywiście, nie każdy student jest modny, nie każdy jest też typowym obdartusem. Wiele zależy między innymi od tego, co studiuje dany student. Okazuje się, że kierunek studiów ma w tym względzie zaskakująco duże znaczenie.

Kierunki stylowych studentów

Niewątpliwie, prawo oraz ekonomia to kierunki, na których najwięcej spotkamy osób w eleganckich płaszczach. To tutaj również najczęściej widywana jest męska aktówka zamiast plecaka, czy potarganej torby na laptop.

Dlaczego skórzane aktówki najczęściej noszą przyszli prawnicy i ekonomiści? I dlaczego w ogóle na tych kierunkach jest zdecydowanie najwięcej stylowych studentów? Wydaje się, ze jest kilka powodów.

Dobry przykład

Osoby które studiują ekonomię, czy też prawo, wzorują się na ludziach, którzy mają styl. Niewątpliwie, często wzorem są dla nich managerowie dużych firm, żyjący w wielkich miastach. Skórzane aktówki, eleganckie płaszcze, modne garnitury, to wszystko znaki rozpoznawcze tego typu managerów. Studenci, którzy chcą w przyszłości żyć w ten sam sposób, co tacy managerowie, wzorują się w nich we wszystkich dziedzinach życia, od spraw zawodowych poczynając, na ubiorze kończąc

Cechy charakteru

Niewątpliwie, cechy charakteru, czy cechy osobowościowe są decydujące, jeśli chodzi o wybór studiów. Najwidoczniej, podobne cechy decydują również o tym, w co się ludzie ubierają. Z tego też względu prawdopodobnie, prawnicy i ekonomiści ubierają się stylowo. Mają oni pragnienie przynależności do tak zwanego wielkiego świata, i wiedzą, że porządny ubiór jest im do tego niezbędny.

Co z innymi kierunkami?

Niewątpliwie, męska aktówka, czy modny płaszcz, spotykane są również wśród studentów innych kierunków. Wielu humanistów, studiujących na przykład psychologię, czy socjologię również ubiera się bardzo modnie. Są to ludzie o dużej wrażliwości, i być może dlatego obecne jest u nich stosunkowo duże poczucie stylu.

Z drugiej strony, na studiach humanistycznych jest wiele osób, które na co dzień bujają w obłokach. Są nieco odrealnieni, przez co też niezbyt dbają o to co ubierają.

Cena eleganckiego ubioru

Generalnie, wydaje się, że mimo wszystko, studenci mieszkający w zachodnich państwach europejskich częściej ubierają się elegancko, i po prostu bardziej dbają o styl. Wydaje się, że w dużej mierze wynika to z tego, że mają oni więcej pieniędzy.

Jednakże, nie trzeba mieć wielkiego majaku, aby kupić porządne, modne ciuchy. Również skórzane aktówki nie zawsze są bardzo drogie. Niewątpliwie, nie trzeba robić zakupów w najdroższych sklepach, aby wyglądać modnie i stylowo. Również w nieco tańszych sklepach często znajdziemy stylowe płaszcze, czy też męskie skórzane torby dobre na dosłownie każdą okazję.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij