Sprzęt do karboksyterapii – dlaczego warto?

Warto korzystać z tego co oferuje nowoczesna medycyna. Współczesne życie to niestety coraz więcej problemów z chorobami skóry i złej kondycji naszego ciała. Na szczęście stale powstają urządzenia, które skutecznie pomagają nam walczyć z obecnym pędem życia.

I z tym co nieuchronne, czyli starzeniem się. Na czym polega karboksyterapia? Dlaczego warto mieć to urządzenie w swoim gabinecie? Jak działa maszyna? Ile kosztuje? Czytaj dalej, a dowiesz się wszystkiego!

Czym jest maszyna do karboksyterapii?

Urządzenia do karboksyterapii pozwala każdej pacjentce skutecznie zmniejszyć liczbę obrzęków, co jest możliwe dzięki rozpuszczonym komórkom tłuszczowym oraz wzmożonemu drenażowi limfatycznemu.

Przeważnie maszyna przypomina z wyglądu pistolet, jednak nie ma się czego bać! Wbrew pozorom jest to nowoczesne urządzenie medyczne, które służy do wykonywania wszelkich zabiegów medycznych oraz przede wszystkim estetycznych karboksyterapii. 

Sam sprzęt nie zajmuje wiele miejsca, a został zaprojektowany głównie do usuwania zmarszczek, leczenia rozstępów i jednoczesnej wiotkości skóry. Maszyna skutecznie pozbędzie się też wszelkich dolegliwości związanych z niedokrwieniem, mikrokrążeniem. Pomaga też goić powstałe owrzodzenia.

Na tym się nie kończy, ponieważ jeśli często wybierasz się w teren (np. do Klientek), to dobra wiadomość jest taka, że sprzęt do karboksyterapii to sprzęt w pełni przenośny. Nie wymaga też stałego podłączenia do źródła zasilania, co tylko pogłębia jego niezawodność.

Na czym polega jego działanie? Na medycznych wkładach CO2. Pojemność? Głównie 6 litrów. To w zupełności wystarcza, aby pozwolić sobie na blisko godzinną i ciągłą pracę. Jak to wygląda konkretnie?

W pełni naładowana maszyna pozwoli na około 300 zabiegów w okolicach oczu (po 20ml) i na blisko 20 zabiegów w okolicach dolnych partii ciała, takich jak nogi czy brzuch (400-500ml gazu każdy zabieg).

Trzeba sobie powiedzieć, że na usuwaniu rozstępów się nie kończy. Maszyna dobrze spowolni widoczne efekty starzenia. Zastosowanie maszyny pomoże też w walce z chorobami autoimmunologicznymi skóry, na przykład łuszczycą.

Wiele pacjentek twierdzi, że po kilku seriach zabiegowych zauważyły one znaczną redukcję zmian skórnych oraz chorobowych, a także mniejszą częstotliwości ich nawrotów. Terapia z dwutlenkiem węgla poradzi sobie również z wszelkimi bliznami pozabiegowymi. Zróżnicowane możliwości wykorzystania maszyny sprawiają, że Klientki gabinetów kosmetycznych coraz chętniej wybierają tego rodzaju usługi.

Warto też powiedzieć, że zabieg maszyną jest bezinwazyjny i nigdy nie spowoduje bólu czy efektów ubocznych u pacjentki. A może sama chcesz sprawić sobie taką maszynę w swoim gabinecie?

Jak wybrać urządzenie do karboksyterapii?

W takim razie pamiętaj, aby przy zakupie urządzenia poprosić o pokazanie odpowiedniego certyfikatu dotyczącego wykorzystywanego gazu i butli. Pamiętaj też, że każde dobre i trafne urządzenie do karboksyterapii musi mieć możliwość regulacji przepływu CO2.

Zakres od 1 do 150 cc/min (centymetr sześcienny na minutę) umożliwi wykonanie skutecznego i jak najbardziej bezpiecznego zabiegu. Jeśli nigdzie nie znajdziesz dokumentów poświadczających bezpieczeństwo, to pod żadnym pozorem nie kupuj tak podejrzanej maszyny.

Skup się też na tym, czego rzeczywiście oczekujesz od maszyny. Może nie wykorzystasz wszystkich jej funkcji? W związku z tym, czy warto kupić tego rodzaju maszynę? Sprzęt do karboksyterapii potrafi kosztować kilka tysięcy złotych, więc musi to być naprawdę przemyślany zakup.

Kiedy stosowana jest karboksyterapia?

Nie ma przeciwskazań. Karboksyterapię wykonuje się wtedy, gdy pacjentka chce skutecznie pozbyć się wspomnianego cellulitu, zmarszczek i blizn. Zabieg przeprowadza się też w przypadku łysienia.

Ma to na celu stymulować wzrost włosków przy nadmiarze tkanki tłuszczowej. Zabieg pobudza procesy angiogenezy (co zwiększa ilość naczyń krwionośnych). W związku z tym szybko następuje poprawa ukrwienia ciała i syntezy kolagenu, co z kolei przyczynia się do wygładzenia skóry i przywrócenie jej dawnego blasku i wyglądu.

Co to jest karboksyterapia?

Niewtajemniczonym trzeba powiedzieć, że CO2 produkowane przez komórki w ludzkim ciele powstaje w wyniku spalania się tlenu, który z kolei wydalamy przez płuca. Oznacza to, że CO2 jest jak najbardziej obojętne dla ludzkiego organizmu.

W związku z tym karboksyterapia to bezpieczny proces – łączy w sobie chemiczny i mechaniczny wpływ na komórki tłuszczowe, co prowadzi redukcji. A jak wygląda sam proces usuwania? Cała kuracja to seria kilku krótkich zabiegów, które powtarza się, dopóki pacjentka nie zostanie w pełni usatysfakcjonowana. Może sama sobie taki sprawisz?

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij