Szkolna wyprawka – to nie musi kosztować fortuny

Sierpień to dla wielu rodzin jeden z najgorszych miesięcy w roku. Taka sytuacja jest spowodowana ogromnymi wydatkami, jakie wiążą się z zakupem wyprawki szkolnej. Koszt podręczników, zeszytów i innych potrzebnych przyborów to około 600 złotych. Dlatego warto poznać sposoby na zaoszczędzenie odrobiny pieniędzy.

Kupno podręczników

Rodzice najmłodszych dzieci, które uczęszczają do I, II lub III klasy szkoły podstawowej nie muszą się martwić, ponieważ wszystkie podręczniki są darmowe. To oznacza duże oszczędności, wystarczy zakupić potrzebne zeszyty i przybory, na przykład tornister, długopisy, kredki, piórnik i wiele innych. Choć ich zakup również wiąże się z pewnymi wydatkami, to bez wątpienia nie będą one tak bolesne.

Ważną informacją są również dofinansowania podręczników dla uczniów klasy IV, V i VI szkoły podstawowej oraz I, II, II szkoły gimnazjalnej. Trzeba jednak wiedzieć, że zajmuje się tym szkoła. Dlatego najlepiej tam szukać dalszych informacji.

szkolna-wyprawka-to-nie-musi-kosztowac-fortuny

Największe wydatki wiążą się z dziećmi, które chodzą do szkół ponadgimnazjalnych. W tym przypadku sprawdzi się kupno używanych podręczników. Warto zainteresować się, czy szkoła organizuje kiermasz dla uczniów, jeżeli nie to można skorzystać z jakiejś strony internetowej. Ważne jest również to, że w taki sam sposób należałoby postąpić ze starymi książkami dziecka. Dzięki temu być może zysk i wydatek zrównoważą się i rodzice nie odczują żadnej zmiany w portfelu.

Nie kupuj niepotrzebnych rzeczy!

Inną ważną sprawą jest to, żeby nie kupować produktów, które tak naprawdę nie są potrzebne. Przed wizytą w sklepie warto zrobić listę zakupów i kierować się nią. Dzięki temu uniknie się dodatkowych wydatków. Trzeba też pamiętać, że człowiek kupuje oczami, a tym bardziej dziecko. Dlatego ważna jest silna wola, żeby nie ulec dziecku. Najlepszym rozwiązaniem będzie nie zabieranie pociechy na zakupy, tylko wspólnie przygotować listę zakupów.

Warto również zwrócić uwagę na to, by kupować zeszyty o odpowiedniej grubości. Zazwyczaj te o większej ilości stron są droższe, a pod koniec roku szkolnego okazuje się, że połowa zeszytu nie jest zapisana. Dlatego warto wybrać te cieńsze oraz w miękkiej oprawie. Jeżeli ktoś nie chce, by rogi się pozaginały, to można dokupić owijkę, cena i tak powinna być niższa, niż w przypadku twardej okładki.

Gdzie skompletować wyprawkę szkolną?

Warto zwrócić uwagę na to, że w małych sklepikach ceny są zazwyczaj wysokie. Dlatego należałoby udać się do pobliskiego supermarketu lub hipermarketu. Przed zaplanowaniem zakupów należałoby sprawdzić promocje lub kody rabatowe na artykuły szkolne. Dzięki temu możliwe byłoby zaoszczędzenie dodatkowych pieniędzy.

Tym bardziej, jeżeli większa liczba dzieci w rodzinie jest w wieku szkolnym. Wtedy wydatki mogą być naprawdę wysokie, dlatego tym bardziej trzeba szukać oszczędności. Warto też dokonać zakupu na przykład tornistrów w supermarketach. W takich miejscach można znaleźć dobrej jakości plecaki, które są odpowiednio wyprofilowane, w dobrej cenie.

szkolna-wyprawka-to-nie-musi-kosztowac-fortuny

Jeżeli ktoś mieszka w małym mieście, gdzie nie ma dostępu do supermarketu, to nie trzeba się załamywać, w końcu można skorzystać z Internetu. Takie rozwiązanie również może przynieść oszczędności. W sieci dostępnych jest wiele kodów rabatowych, zatem nawet dodatkowe koszty przesyłki nie sprawią większych problemów. Najważniejsze jest to, żeby faktycznie szukać najlepszą ofertę. Wtedy wyprawka szkolna nie będzie oznaczała problemów finansowych.

Zajęcia dodatkowe

Rodzice chcą, by ich dzieci miały to, co najlepsze. Chcą również zapewnić im dobry start w przyszłość, dlatego zapisują swoje pociechy na zajęcia dodatkowe. Jednak trzeba przyznać, że to duży wydatek, dlatego warto poszukać jakiegoś tańszego rozwiązania, niż prywatne szkoły językowe, plastyczne lub muzyczne.

Jeżeli chodzi o język obcy, to warto skorzystać z usług studenta filologii angielskiej, który chce sobie dorobić. Na zajęcia artystyczne dzieci mogą uczęszczać do szkoły lub miejskiego ośrodka kultury. Takie rozwiązania sprawią, że rodzice będą mogli zaoszczędzić na dodatkowych zajęciach, bez rezygnacji z nich.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij