THC w oleju z konopii- jakich produktów unikać?

Mnóstwo osób w obawie przed działaniem psychoaktywnym substancji pochodzących z konopi rezygnuje ze stosowania tego typu produktów. Dzieje się tak, ponieważ wciąż bardzo dużo ludzi jest nieświadomych działania tychże produktów i nie zna ich dokładnego składu. W tym artykule dowiesz się czym jest THC oraz co zawierają produkty, które tworzy się na bazie konopi.

Czym jest THC?

THC stymuluje ośrodki mózgowe odpowiedzialne za percepcję i postrzeganie. Wywołuje również uczucie szczęścia, spokoju, ale ma działanie psychoaktywne. Jest to wyjątkowa substancja chemiczna zawiera się ona w marihuanie, której spożywanie może powodować halucynacje, wizję. Zmienia również ludzkie zachowanie, gdyż wpływa na receptory komórek nerwowych.

Gdzie występuje THC?

THC to substancja, która występuje w marihuanie oraz niektórych produktach pochodnych. Jednak są one nielegalne w naszym kraju, a więc wszystkie substancje sprzedawane na rynku, stworzone na bazie konopi nie zawierają THC, które wpływa na psychikę oraz działania ludzkie. Są one pozbawione tej substancji. Jednak należy zakupywać je w sklepach posiadających odpowiednie zaświadczenia o przebadaniu danych produktów.

Olejek konopny posiada CBD, czyli substancję o właściwościach leczniczych, pozbawioną jakichkolwiek składników mogących wywołać działania niepożądane, czy też halucynacje, bądź wizje. THC nie znajdziemy również w marihuanie medycznej. Jest to substancja oddzielana syntetycznie z marihuany w warunkach laboratoryjnych do produkcji olejków konopnych, czy też leków.

Olej z konopi oraz olejki CBD

Są one całkowicie pozbawione THC nie wywołują więc tego, co powoduje palenie marihuany, a więc: wizji, halucynacji, nagłych stanów euforycznych, zaburzeń postrzegania rzeczywistości przez pewien czas, problemów z pamięcią i percepcją.
Jednak wciąż posiadają właściwości lecznicze, które przypisuje się marihuanie. W procesie obróbki chemicznej całkowicie wyeliminowane zostaje THC, lecz wszelkie działania zdrowotne tej substancji wciąż są aktywne.

Należy do nich: wzmacnianie odporności, zwalczanie stanów zapalnych oraz wspomaganie walki z chorobami przewlekłymi(cukrzyca, depresja, reumatoidalne zapalenie stawów), w tym ciężkimi jak nowotwory czy stwardnienie rozsiane.

Gdzie kupić legalne produkty niezawierające THC?

Można je dostać w sklepach ze zdrową żywnością, a nawet niektórych aptekach. Jednak, często są to długie poszukiwania, wymagające cierpliwości i sprawdzenia wielu miejsc przed zakupieniem olejków konopnych, czy innych podobnych produktów. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest kupowanie tego typu produktów w internecie. To nie tylko wygodniejszy sposób, ale również znacznie szybszy i łatwiejszy. Należy jednak robić to ostrożnie. Przede wszystkim warto poczytać o danym sprzedającym i upewnić się, iż jego produkty posiadają odpowiednie zezwolenia, certyfikaty oraz są przebadane.

Kolejnym krokiem jest kierowanie się opiniami. Zarówno bliskich osób, ale również tych wystawianych na forach internetowych, czy opiniach. Nie zaleca się kupowania produktów nieofoliowanych, już otwartych. Dobrze jest znaleźć rzetelny sklep internetowy zajmujący się sprzedawaniem produktów pochodzenia naturalnego. Ryzykowne jest kupowanie substancji leczniczych oraz olejków stworzonych na bazie konopi indyjskiej od osób prywatnych wystawiających je na aukcjach internetowych, czy też serwisach ogłoszeniowych. Zapewne jest to o wiele tańsze, jednak nie ma się pewności nie tylko na temat tego, czy dany produkt jest odpowiedni, ale także czy był on dobrze przechowywany.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij