Ile kosztują poszczególne zabiegi w poradni ginekologicznej?

Zabiegi ginekologiczne, szczególnie te z ginekologii estetycznej, są coraz popularniejsze wśród polskich kobiet. Żyjemy w erze, gdzie depilacja jest normą, a nieogolone nogi świadczą o braku higieny. Ta sama kwestia zaczyna dotyczyć okolic intymnych.

Artykuł powstał dzięki konsultacjom z Polikliniką Ginekologiczno-Położniczą Arciszewscy

Ginekolodzy ostrzegają przed usuwaniem owłosienia intymnego, które zwiększa ryzyko zakażeń intymnych. Kobiety jednak stawiają estetykę ponad zdrowie. Kolejnym krokiem zaczyna być ginekologia estetyczna, czyli „naprawianie” tego, co uległo zniekształceniom np. podczas porodu lub podczas lat praktyki seksualnej.

Względy estetyczne i chęć podobania się partnerowi sprawia, że kobiety zaczynają szukać poradni ginekologicznych i przeglądają oferty zabiegów. Jaki zabieg wybrać? Komu zaufać? Gdzie jest najtaniej? Przyjrzyjmy się bliżej temu delikatnemu tematowi.

Laserowe obkurczanie pochwy (Intimalase)

Intimalase to najbardziej skuteczny i bezinwazyjny zabieg obkurczania pochwy. Kobietom w tym celu zaleca się również ćwiczenie mięśni Kegla, terapie farmakologiczne, czy zabiegi chirurgiczne. Intimalase należy jednak do najbezpieczniejszych metod. Laserowe obkurczanie pochwy jest skuteczne dzięki obecnemu w naszych tkankach kolagenowi, który pod wpływem działania lasera kurczy się, czyniąc pochwę ponownie elastyczną.

Metoda ta pozwala pozbyć się zespołu rozluźnienia pochwy. Efekty są widoczne przez ok. 2 lata. Zabieg trwa zwykle 40-60 minut, a jego ceny są różne w poszczególnych miastach Polski. Poradnia ginekologiczna w Białymstoku zdecydowanie wygrywa ranking, ceny zabiegu wahają się w granicach 1250-1300 zł. W Poznaniu i Warszawie zabieg można wykonać w cenie 1900-2000 zł, W Krakowie ceny zaczynają się od 1500 zł, natomiast najdroższe kliniki wykonujące laserowe obkurczanie pochwy znajdują się we Wrocławiu – tam za zabieg można zapłacić nawet 2500 zł.

Laserowe wybielanie warg sromowych

Ciemniejszy kolor okolic intymnych to cecha dziedziczna. Powstaje on ze zbytniego nagromadzenia się melaniny. Wybielanie warg sromowych również odbywa się przy użyciu lasera, jednak jego ceny są niższe. Najtaniej zabieg można wykonać w Poznaniu, gdzie cena wynosi 500-800 zł, we Wrocławiu i Krakowie natomiast ceny wahają się w granicach 500-1000 zł (w zależności od kliniki). Poradnia ginekologiczna w Białymstoku za zabieg laserowego wybielania pochwy pobiera 1200 zł, natomiast najgorzej w tym rankingu wypada Warszawa, gdzie ceny zaczynają się od 1500 zł i sięgają nawet 2000 zł.

Powiększenie punktu „G”

Zabieg, nazywany również „zastrzykiem orgazmu” wykonuje się w celu uzyskania większych doznań seksualnych. Polega on na wstrzyknięciu niewielkiej ilości substancji (kwasu hialuronowego lub tłuszczu pacjentki) do tkanki, w celu uwydatnienia punktu „G” odpowiedzialnego za doznania seksualne kobiet. Argumentacja punktu „G” wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. 20 minut.

Po wykonaniu zabiegu, pacjentka może czerpać radość z doznać seksualnych nawet do dwóch lat. Najbardziej zróżnicowane ceny mają poradnie ginekologiczne w Warszawie, bo różnice sięgają prawie 2000 zł! Ceny klinik warszawskich to 850-2800 zł. Dla porównania, klinki krakowskie pobierają za zabieg 1200-1500 zł, wrocławskie 1000-1800 zł, natomiast poradnia ginekologiczna w Białymstoku 2500 zł. Najdroższy zabieg można wykonać w Poznaniu, bo kosztuje aż 3000 zł.

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu (IncontiLase)

Leczenie wysiłkowego nietrzymanie moczu, czyli mimowolnego wyciekania moczu podczas wysiłku wykonuje się poprzez wprowadzenie do pochwy specjalnej głowicy, która emituje wiązkę laserową. Podobnie jak w przypadku zabiegu Intimalase, obecny w tkankach kolagen podlega skurczeniu, dzięki czemu eliminuje się problem nietrzymania moczu.

Zabieg należy powtórzyć. Jedna z krakowskich klinik za pierwszy zabieg oferuje promocyjną cenę 100 zł, za kolejne 1000 zł. Odwrotnie poradnia ginekologiczna w Białymstoku wycenia pierwszy zabieg na 1500 zł, kolejny na 900 zł. Ceny zabiegu w Poznaniu i Wrocławiu wahają się w granicach 1800-2500 zł, natomiast w Warszawie 1000-2500 zł.

Jak wybrać najlepszą klinikę?

Po krótkim rankingu można stwierdzić, że w głównych miastach Polski ceny są podobne. Oczywiście każda klinika ma inne propozycje, każda również ma inną kadrę. Najlepiej szukać opinii wśród znajomych lub osób, które wykonały dany zabieg. Im bardziej renomowana klinika, tym bezpieczniejszy zabieg, lecz również tym wyższa cena. Poradnia ginekologiczna w Białymstoku wcale nie odstaje od większych miast wojewódzkich, ma atrakcyjne ceny, które nie są zaniżone, co oznacza, że na brak klientów nie narzeka. Może warto postawić na bardziej niszową poradnię, która ma do zaoferowania to samo, co pozostałe, a terminy w niej nie są tak odległe.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij